Wszystko o produktach urologicznych

Wiele osób używa produktów urologicznych, jednak nie każdy wie jak dopasować je do swojego przypadku. Droższe produkty nie zawsze są lepsze, a na większość z nich możemy zrealizować refundację NFZ. 

Czym jest przepuklina i jakie są jej rodzaje

Czy wiesz że 70% przypadków przepukliny w Polsce jest przepuklina pachwinowa? Dowiedz się jak ją wcześnie wykryć, aby poradzić sobie z bólem i niedogodnościami!

Dowiedz się wszystkiego o żylakach, i zacznij o siebie dbać

Jednym z problemów których człowiek nie powinien lekceważyć są żylaki. Bardzo często je widzimy u innych, tak więc naturalną rekcją jest ich lekceważenie. Jest to nie tylko problem estetyczny, nieleczona choroba może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem..

Dbaj o siebie –zmierz swoje ciśnienie tętnicze i kontroluj je!

Co trzeci Polak cierpi na nadciśnienie, większość nawet o tym nie wie! Nieleczone nadciśnienie powoduje poważne zmiany w naszym organizmie dlatego tak ważne jest aby często się kontrolować. Na rynku jest mnóstwo firm i modeli ciśnieniomierzy od podstawowych do naprawdę zaawansowanych modeli które wykrywają migotanie przedsionków. Zobacz jak możemy sklasyfikować ciśnienie tętnicze

Jak zadbać o zdrowie podczas snu?

Przesypiasz całą noc a z rana czujesz nieprzyjemne bóle kręgosłupa lub mięśni pleców? 1/3 części swojego życia poświęcamy na sen, dlatego ważne jest aby materac na którym śpimy był odpowiednio dobrany, aby zniwelować wszelkie bóle. Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Rehabilitacja blizn pooparzeniowych i pooperacyjnych dla dzieci i dorosłych

Blizny mają ogromny wpływ na psychikę człowieka. Sprawiają, że osoby z bliznami stają się niepewni siebie. Mają problem w nawiązywaniu nowych  znajomości lub w podjęciu wymarzonej pracy. Na szczęście dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu jakim są produkty firmy Tricomed SA możemy powiedzieć bliznom „dość” i odzyskać pewność siebie. Walka z bliznami nigdy nie była taka prosta, a teraz z pewnością możemy ją wygrać. 

Nietrzymanie moczu – nie tylko kobiecy problem.

Nietrzymanie moczu zdarzyć się każdemu, bez podziału na płeć. Towarzyszący problem jest utrapieniem w życiu codziennym, źle wpływa na kontakty z innymi ludźmi, sprawia że zamykamy się w czterech ścianach. Wcale nie musi tak być, przeczytaj jak można radzić sobie z nietrzymaniem moczu

Jak wybrać odpowiednie krzesło toaletowe

Kiedy korzystanie z toalety staje się wyzwaniem z pomocą przychodzi sprzęt ortopedyczny. Na rynku dostępne są produkty umożliwiające pokonywanie barier zwłaszcza z wykonywaniem codziennych czynności. Aby podnieść komfort życia osoby chorej warto skorzystać z nowoczesnych akcesoriów.

Jak zadbać o zdrowie naszych stóp, czyli czy powinniśmy nosić wkładki ortopedyczne?

Stopy są niezwykle istotną częścią naszego ciała i to właśnie na nich podpiera się cały jego ciężar. Ich przeznaczeniem oprócz naszej lokomocji jest również amortyzacja w trakcie wstrząsów, które pojawiają się podczas codziennego chodzenia lub biegania.  Bez dwóch zdań w dużej mierze od ich postury oraz budowy zależy nasz komfort funkcjonowania. W związku z tym należy odpowiednio zadbać o stopy, a w sytuacji pojawiających się schorzeń – szybko wdrożyć...

Balkonik ortopedyczny- wspomaganie mobilności seniora.

Balkonik ortopedyczny jest czasem niezbędnym elementem osoby starszej przy przemieszczaniu się. Osoby starsze mające problemy z chodzeniem mogą wspomóc się chodzikiem czy podpórką na kółkach. Ważne aby osoba starsza umiała, chciała i miała silę na poruszanie się

W walce przeciwko odleżynom- materac przeciwodleżynowy

Materace przeciwodleżynowe są często obowiązkowe przy pacjencie który spędza większość czasu w łóżku. Jaki materac będzie odpowiedni dla osoby otyłej, a jaki dla młodej szczupłej osoby?

Sprzęt do rehabilitacji- szeroki wachlarz produktów

Rehabilitacja jest ważnym elementem powrotu do zdrowia, jednak często jest to bardzo długi okres czasu. Ważna jest motywacja i chęci nie tylko osoby która potrzebuje rehabilitacji, ale również osób które towarzyszą na codzień

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć