Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Temblaki

Znajdziemy tutaj temblaki ortopedyczne które unieruchamiają lub stabilizują rękę, nadgarstek lub bark przy różnego rodzaju urazach np. złamaniu ręki bądź skręceniu. Niweluje ból oraz zapewnia komfort rozkładając ciężar unieruchomionej kończyny

Aktywne filtry

Z pewnością każdy z nas widział osobę, która miała rękę zgiętą w łokciu i podwieszoną na czymś  wyglądem przypominającym rękaw na szerokim pasku, zawieszonym na szyi – to właśnie jest temblak. Temblak jest rodzajem stabilizatora ortopedycznego wykorzystywanego przy konieczności stabilizacji i ograniczenia zakresu ruchowego górnych kończyn człowieka. Jest on najczęściej stosowany w celu odciążenia ręki, które uległa urazowi w skutek zwichnięcia stawu łokciowego, złamania łopatki czy obojczyka, oraz innych urazów kończyn górnych. Stosowany jest on najczęściej przez osoby, których ręką uległa urazowi przez co wymaga zastosowania unieruchomienia w postaci ortezy bądź gipsu. Wówczas, często pomocnym w tej sytuacji okazuje się być temblak, który utrzymuje rękę w odpowiedniej pozycji. Jest on również wykorzystywany podczas procesu rekonwalescencji, gdy już gips bądź orteza zostały zdjęte. 

Jak dobrać odpowiedni temblak?

Przy wyborze temblaka, jak i podczas podejmowania decyzji o zakupie innego rodzaju sprzętu medycznego, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Otóż, o jakości i pożądanej funkcjonalności temblaka może decydować materiał z jakiego jest wykonany. Materiał może być zarówno przewiewny, w postaci siatki co sprawdza się przede wszystkim latem jak i również wykonany z mocniejszego, grubszego materiału, np. włókniny polipropylenowej. Zatem, przy wyborze materiału z jakiego wykonany jest temblak zalecanym jest jego adekwatność do panującej pory roku. Latem – materiały cienkie i lekkie, zaś zimą – grubszy materiał, który może służyć również jako dodatkowa ochrona przez zimnem. Również znaczenie ma rozmiar. W zimę trzeba mieć na uwadze większą ilość ubrań pokrywających nasze ciało, więc ważnym jest aby temblak pomieścił jeszcze dodatkowe materiały. Jednakże, większość temblaków posiada funkcję regulacji, co z pewnością ułatwi dostosowanie do naszych potrzeb. Dodatkowym atutem mógłby być fakt pokrycia temblaka specjalnym materiałem zapobiegającym obtarciom.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć