Opaski elastyczne

W kategorii opaski elastyczne znajdziemy bandaże elastyczne, opaski elastyczne z zapinką, elastyczne ściągacze stawu, ściągacze nadgarstka oraz wiele innych produktów które stosuje się do opatrywania urazów układu ruchu

Aktywne filtry

Do czego wykorzystywana może być opaska elastyczna?

Opaska elastyczna, powszechnie znana również jako bandaż elastyczny, służy przede wszystkim do unieruchamiania poszczególnej części ciała człowieka. Dodatkowo, niekiedy opaski elastyczne wykorzystywane są do zapobiegania krwawienia czy też dociskania innego opatrunku. Prawidłowo dobrana opaska elastyczna nie prowadzi do nadmiernego ucisku narządu ruchu, który uległ urazowi, przez co przepływ krwi nie jest utrudniony, zaś motoryka ruchowa nie jest w żaden sposób ograniczona. Inną zaletą opasek elastycznych jest możliwość prania, przez co jedna opaska może być użytkowana przez długi czas. 

Z czego wykonane są opaski elastyczne?

Opaski elastyczne oferowane przez nasz Sklep Medyczny Online wykonane zostały z materiałów wysokiej jakości, tolerowanych przez skórę, nie podrażniających jej oraz przepuszczających powietrze, przez co nie prowadzą do nieprzyjemnych odczuć swędzenia i tym podobnych. Jest to jedno z akcesoriów ortopedycznych, które wykonane jest z elastycznego i rozciągliwego materiału, idealnie dopasowującego się do konkretnego narządu ruchu. Dodatkowo, opaski mają różne wymiary, zarówno pod względem szerokości jak i długości w celu zapewnienia jak najefektywniejszego procesu leczenia. Materiałem wykorzystywanym do wykonania opasek elastycznych jest w szczególności bawełna ze względu na przyjazne skórze właściwości. Do pozostałych składników należą m. in. poliester czy poliamid. 

Czy opaska elastyczna pozwoli na wyleczenie kontuzji?

Opaski elastyczne podobnie jak ortezy służą do unieruchamiania narządów ruchu, z tą różnicą, że opaski stosowane są w przypadku kontuzji stosunkowo mniej poważnych. Jeżeli w ostatnim czasie doszło do sytuacji, w której Twój nadgarstek, kostka czy też inna część ciała doznała niewielkiej kontuzji, warto przemyśleć zastosowanie opaski elastycznej. Dodatkowo, bardzo często Klienci, którzy w ostatnim czasie nosili ortezę, w celu gwarancji tego, że ich narząd wróci do całkowitej formy, decydują się na zastosowanie opaski elastycznej jako drugiego wyrobu ortopedycznego w procesie rekonwalescencji. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć