Ortezy i stabilizatory na nogę

Znajdź swój produkt przy pomocy głębszej kategorii. Przyspieszy to proces na znalezienie odpowiedniego produktu:

Aktywne filtry

Dla kogo przeznaczone są stabilizatory na nogę?

Stabilizatory na nogę są częstym wyborem osób, które borykają się z zaburzeniami występującymi w kończynach dolnych. Dolne partie są szczególnie narażone na różnorodne kontuzje, w tym zwichnięcia, skręcenia czy urazy. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, pośpiech, śliskie podłoże czy potknięcie by doszło do powstania urazu. Najczęściej urazom ulegają kostka oraz staw skokowy. Jednakże, schorzenie może dotyczyć również kości strzałkowej czy ścięgna Achillesa. Niezależnie od miejsca wystąpienia urazu, niezmiernie ważnym jest podjęcie odpowiednich kroków leczniczych, które nie tylko będą zapobiegać pogłębianiu się schorzenia, ale i pozwolą na jego wyleczenie oraz powrót do zdrowia. 

Co sprawia, że ortezy na nogę stały się powszechnym rozwiązaniem dla osób z kontuzjami dolnych kończyn?

Codzienne sytuacje, wykonywana praca, ulubione zajęcia – podczas wielu czynności może dojść do kontuzji. Uszkodzenia dolnych partii ciała są wyjątkowo uciążliwe ze względu na powodowanie ograniczeń w postaci braku pełnej możliwości ruchu czy nawet przemieszczenia się. Przede wszystkim, do wykonania ortez na kończyny dolne wykorzystywane są najwyższej jakości materiały, które charakteryzuje przyjazność jak i bezpieczeństwo dla skóry. Stabilizatory kończyn dolnych mają na celu ustabilizowanie w konkretnym miejscu, np. stopy, tak by chodzenie nie sprawiało ani bólu, ani nie prowadziło do pogarszania stanu kończyny. Zatem, ich zadaniem jest unieruchomienie kończyny po to, by nasze schorzenie nie pogłębiało się, lecz wyzdrowiało. 

Stabilizatory na nogę okazują się być idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób, które w skutek  różnych zdarzeń cierpią na schorzenia w dolnych partiach ciała jak i dla tych, które w ostatnim czasie przeszły zabieg na nogę. Wówczas stabilizator pełni funkcje unieruchamiające kończyny jako dalszy etap pozabiegowy. Dodatkowo, stabilizatory na nogę obecnie są również wykorzystywane w celach prewencyjnych.

Profesjonalny Salon Ortopedyczno-Medyczny oferuje szereg ortez na całą nogę jak i na wszystkie jej części. Znajdziesz u nas m. in. ortezy na kostkę, szczególnie poszukiwane w przypadku zwichnięcia kostki, co należy do jednych z najczęstszych urazów dolnych kończyn. W ofercie mamy nas również ortezy stopy czy też stawu skokowego, które są świetnym rozwiązaniem przy częstych urazach tych części ciała. Posiadamy również ortezy na kolano, mające zastosowanie przy wszelkich urazach kolana, w tym ortezy zapinane na rzepkę, stabilizatory z szynami czy też na ciężkie urazy kolana wyjątkowy aparat z zegarem policentrycznym. Dodatkowo, znajdziesz u nas jeszcze ortezy na udo oraz na biodro. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć