Akcesoria do ćwiczeń

Podkategoria zawiera akcesoria do ćwiczeń i rehabilitacji w domu. Oferujemy produkt dobre jakościowo, które są odpowiednie dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych rehabilitacji min. piłki rehabilitacyjne, rotory rehabilitacyjne, jeżyk maty do masażu, piłki antystresowe i wiele innych

Aktywne filtry

Przebyte choroby, operacje, schorzenia, doznane urazy, złamania – wszystko to nie raz może skutkować koniecznością podjęcia rehabilitacji w celu powrotu do pełnej sprawności i możliwości funkcjonowania tak jak przed dotkniętym nas wydarzeniem. Jednym z elementów, który często okazuje się być niezbędnym w procesie powrotu do zdrowia jest rehabilitacja. Prawidłowa rehabilitacja wymaga jednak często wykorzystania nie tylko odpowiedniego sprzętu ale i również dostępnych na rynku ortopedycznym akcesoriów oraz przyborów rehabilitacyjnych. Wówczas podejmowane czynności i wykonywane ćwiczenia mogą przynieść lepsze rezultaty oraz przyspieszyć sam proces rekonwalescencji. 

Piłka rehabilitacyjna

Dla większości z nas piłka kojarzy się najczęściej z akcesoriami do uprawianiu sportów zespołowych bądź do zabawy. Obecnie piłka znalazła więcej zastosowań. Otóż, piłka wykorzystywana jest również m. in. przez sportowców czy osoby aktywne fizycznie, które w swoich treningach wykorzystują piłki do ćwiczeń. Jest to idealny sprzęt, który pozwoli nie tylko urozmaicić ćwiczenia, ale i również kształci naszą precyzyjność i korzystnie wpływa na naszą równowagę. Ale to wciąż nie wszystkie zastosowania tego okrągłego przedmiotu. Jak się okazuje, piłka jest częstym produktem wybieranym bądź zalecanym pacjentom przez rehabilitantów – mowa tutaj o piłce rehabilitacyjnej. Urozmaicenie procesu rehabilitacji o ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych pozwalając na uzyskanie lepszych rezultatów w krótszym okresie. Podczas wykonywania ćwiczeń z piłką rehabilitacyjną wzmożona jest przede wszystkim praca naszych mięśni przez co stają się one mocniejsze oraz rozluźnione. Dodatkowo, ćwiczenia z wykorzystaniem piłki rehabilitacyjnej mogą być świetnym rozwiązaniem dla osób borykających się wadami i bólami kręgosłupa, pozwalając na wypracowanie odpowiedniej postawy. Piłka rehabilitacyjna jest wybierana do wykonywania przeróżnych ćwiczeń ukierunkowanych na różne partie oraz efekty – wszystko zależy od tego co chcemy osiągnąć. 

Rotor rehabilitacyjny

Świetnym i często wybieranym rozwiązaniem do rehabilitacji w domowym zaciszu są rotory rehabilitacyjne.  Jest to jedno z akcesoriów wspomagających proces rehabilitacji, który śmiało można zakupić i użytkować w własnych czterech ścianach. Rotor rehabilitacyjny to  przenośne urządzenie ortopedyczne wzmacniające mięśnie kończyn zarówno dolnych jak i górnych. Jest to wygodny i niewielki sprzęty wyposażony w pedały działające na zasadzie mechanizmu hamującego oraz napędzającego, dzięki czemu umożliwia rehabilitację wymagających tego kończyn. Rotory ponadto zalecane są nie tylko osobom, które wymagają terapii, lecz również i tym których aktywność fizyczna jest dosyć niska. Szczególnym rodzajem rotorów są te wyposażone w licznik, a więc rotory z licznikiem mierzące takie parametry jak przebyty dystans, czas a nawet kalorie! Jest to z pewnością świetna motywacja do dalszych działań. 

Rehabilitacja w domu

Wielu pacjentów, by przyspieszyć proces rehabilitacji decyduje się na nią również w domu. W tym celu warto jest wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który jeszcze bardziej przyspieszy uzyskanie pożądanych rezultatów. Jednym z takich urządzeń są maty do masażu, powszechnie znane jako maty- jeżyk, które świetnie się sprawdzą jako masaż dla naszych stóp.  

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć