Wałki rehabilitacyjne

Wałki rehabilitacyjne o różnych rozmiarach mogą posłużyć do ćwiczeń rehabilitacyjnych różnych części ciała. Wykorzystuje się je do gimnastyki korekcyjnej, jako podpory ramion, barków i kolan oraz do masażu

Aktywne filtry

Ich niepozorny wygląd nie powinien Cię zwieźć. Wałki rehabilitacyjne są produktem, który swoje zastosowanie znalazł w wielu aspektach życia. Służą do rehabilitacji, zwiększania skuteczności ćwiczeń jak i do sprawiania przyjemności poprzez masaż. Są one produktem wielofunkcyjnym, z którym można się spotkać w gabinetach rehabilitacyjnych jak i przedszkolach. Chętnie przy swojej pracy wykorzystują go również masażyści. 

Jakie mają zastosowanie wałki rehabilitacyjne

Wałki rehabilitacyjne z pewnością znajdują swoje zastosowanie w procesie szeroko pojętej rehabilitacji. Używane są one w szczególności do wykonywania różnorodnych ćwiczeń, w tym podczas rehabilitacji ruchowej czy też gimnastyki. Celem ich stosowania jest łagodzenie skutków doznanych urazów czy schorzeń. Dodatkowo, wykorzystywane są one również jako podpórka do naszych kończyn, np. kolan czy ramion. Bardzo często również sięgają po nie osoby, które odczuwają bóle, zwłaszcza w odcinku kręgosłupa (ale nie tylko) do wykonywania masaży rozluźniających mięśnie i niwelujących odczuwalny ból. Jest to wyrób ortopedyczny, który często też znajdziemy w salach zabaw dla dzieci, który wykorzystywany podczas codziennej zabawy pozwala na prawidłowy rozwój motoryki najmłodszych. Również jest to produkt, po który chętnie sięgają osoby o wysokiej aktywności fizycznej do zwiększania efektywności wykonywanych ćwiczeń czy też redukowania bólu związanego z doznanymi urazami, ale i również do wykonania masażu relaksacyjnego. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć