Pończochy przeciwżylakowe

Przy terapii przeciwżylakowej mamy do wyboru wiele metod. Jedną z nich jest zastosowanie pończoch przeciwżylakowych które są bardzo wygodne z codziennym czynnościach. Różne klasy kompresji, różne kolory oraz długości pończoch przeciwżylakowych znajdziecie w naszym sklepie ortopedyczno-medycznym. 

Pończochy przeciwżylakowe – czy dobre na żylaki? Bezkonkurencyjność produktów uciskowych w walce z żylakami.

Pończochy przeciwżylakowe są artykułem kompresyjnym, którego funkcją jest walka z żylakami w drodze uciskania poszczególnego miejsca na naszej kończynie. Ucisk sprawia, że krew płynie tak jak powinna, a więc z nóg do serca, zgodnie z jej fizjologicznym kierunkiem. Niewydolność zastawek żylnych i ich dysfunkcja powoduje, że krew cofa się kilkakrotnie przez co żyły się rozszerzają, aż w końcu krew staje w miejscu i zalega prowadząc do pogarszania schorzenia. 

Terapia uciskowa – jak wpływa na nasz organizm? 

Terapia kompresyjna najogólniej ma na celu zwalczanie niechcianych żylaków. Warto jednak poznać również jej bardziej szczegółowe funkcje, a tym samym zalety. Pierwszą z nich jest wpływ na poprawę funkcjonowania i pracy mięśni naszych kończyn (prawidłowo dobrany poziom ucisku pozwala na przepływ krwi z nóg do serca). Dodatkowo, możliwa jest dzięki temu właściwa cyrkulacja krwi przez co zastój krwi w żyłach jest ograniczony. Ponadto, poprzez stosowanie produktów kompresyjnych usprawniony zostaje przepływ krwi i w ten sposób zapobiegamy tworzeniu się zakrzepicy żył. Nasze żyły wówczas nie ulegają poszerzeniu co skutkuje brakiem ich widoczności na zewnątrz naszych kończyn. Plusem również jest zmniejszenie odczucia ciężkości nóg, minimalizacja bólu, drętwienia nóg czy też uczucia zmęczenia. 

Pielęgnacja pończoch przeciwżylakowych – jak dbać by służyły jak najdłużej?  

O pończochy przeciwżylakowe tak jak i o inne produkty w celu przedłużenia ich żywotności i funkcjonalności należy dbać w odpowiedni sposób. Należy pamiętać wówczas nie tylko o właściwym czyszczeniu, ale i też o poprawnym nakładaniu pończoch. Dla niektórych z nas mogłoby się to wydawać nieco trudne, co wcale nie jest w rzeczywistości – wystarczy trochę praktyki. 

W pierwszej kolejności włóż jedną rękę do wnętrza pończochy, chwyć ją za piętę i pociągnij tak by nogawka znalazła się niemalże cała na zewnątrz (na lewej stronie) - z wyjątkiem materiału na stopę, który pozostaw nadal w środku. Następnie włóż stopę do środka i upewnij się, że cała stopa (palce i pięta) została umieszczona w odpowiednim miejscu. Jeżeli tak, zacznij naciągać pończochę równomiernie na nogę poprzez wywijanie jej na prawą stronę. Rób to uważnie i bardzo powoli, tak by nie uszkodzić wyrobu. W ostatnim etapie upewnij się, że nie ma zgrubień materiału w żadnym miejscu. Może to bowiem nie tylko powodować uczucie dyskomfortu ale i nadmierny (niepożądany) ucisk. 

Odpowiednie i prawidłowe założenie produktów kompresyjnych jest niezmiernie ważne, gdyż ich efektywność zależy m. in. od poprawnego ułożenia w nich kończyny. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć