Pasy brzuszne
Pasy brzuszne służą do wzmocnienia mięśni brzucha. Najczęściej stosuje się je w przypadku przepuklin brzusznych, po porodzie - pasy poporodowe. Zaprojektowane zostały tak, aby regulować ich szerokość ze pomocą rzep bądź taśmy velcro.
Aktywne filtry
Pasy brzuszne są wyrobem medycznym, których użytkowanie zalecane jest w szczególności dla osób, które posiadają słabe mięsnie brzucha i potrzebują ich wzmocnienia, chorują na przepuklinę brzuszną czy też przeszły operację jamy brzusznej.
Kiedy stosować pas brzuszny? Działanie i zastosowanie
Użycie pasa brzusznego jest bardzo proste. Sprowadza się jedynie do odpięcia rzepu, a w dalszej kolejności umiejscowienia go wokół brzucha na takiej wysokości by obejmował zasięgiem również odcinek lędźwiowo-krzyżowy kręgosłupa. Najlepiej jest pas owinąć tak, by jego zapięcie znajdowało się w pobliżu pępka, by możliwym była jego natychmiastowa i prosta regulacja.
Pas ortopedyczny – komu i kiedy przydatny?
Pas brzuszny jest wyrobem medycznym, wykorzystywanym w szczególności do wzmacniania mięśni brzucha osoby noszącej, utrzymywanie na miejscu jego narządów wewnętrznych u pacjentów z przepukliną brzuszną, która nieleczona może doprowadzić do dużych powikłań, po operacjach w obrębie jamy brzusznej czy też po przebytym porodzie. Pas ortopedyczny, zwany również usztywniaczem na kręgosłup, ma zastosowanie przede wszystkim przy wszelkich urazach oraz chorobach kręgosłupa, a więc przy kontuzjach, bólach, zwyrodnieniach czy też stanach zapalnych. Najczęstszym, a przy tym najbardziej bolesne okazują się być schorzenia odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Jednakże, pasy ortopedyczne nie są skierowane wyłącznie do osób, które już borykają się z wszelakimi schorzeniami kręgosłupa. Otóż, w celu uniknięcia w przyszłości bólu i różnych chorób kręgosłupa, warto już wcześniej zadbać o odpowiednią profilaktykę. W tej sytuacji świetnym rozwiązaniem są różne artykuły medyczne, w tym pas ortopedyczny. Dotyczy to w szczególności tych osób, które mają siedzący charakter pracy. Otóż, okazuje się, że jest to grupa społeczeństwa, która najbardziej narzeka oraz skarży się na bóle kręgosłupa. Również osoby, które na co dzień wykonują pracę wymagającą ruchu nie są uchronieni przed wadami kręgosłupa. Rozwijaniu się schorzeń sprzyja również dźwiganie dużych ciężarów czy też nie właściwe nagłe ruchy.