Opatrunki

Obowiązkowe wyposażenie każdej apteczki domowej to opatrunki. Nasz sklep medyczny online posiada w sprzedaży opatrunki krótkie, opatrunki długie, opatrunki samoprzylepne, bandaże elastyczne oraz artykuły pomocne przy skaleczeniach oraz ranach powstałych przy wypadkach

Na co opatrunki?  A więc jakie rodzaje ran wyróżniamy?

Rany najczęściej wyróżniamy na podstawie kryterium głębokości uszkodzenia tkanki oraz ze względu na mechanizm uszkodzenia. Wśród tych pierwszy wymienia się rany powierzchniowe (nie przenikają głębiej niż podskórna warstwa tkanki tłuszczowej), rany głębokie (przenikają głębiej niż podskórna warstwa tkanki tłuszczowej) oraz rany drążące (przenikają aż do głęboko umiejscowionych organów).

Natomiast, wśród rodzajów ran wyodrębnionych ze względu na kryterium mechanizmu uszkodzeni tkanki może wyróżnić rany cięte (rany wynikające ze styczności skóry z ostrymi przedmiotami dla których charakterystyczne są równe oraz gładkie brzegi oraz intensywne i obfite krwawienie, przy czym goją się względnie dobrze), rany kłute (rany powstałe w skutek działania na skórę ostrego narzędzia), rany tłuczone (rany będące wynikiem uderzenia tępym narzędziem lub też o twarde przedmioty czy podłoże), rany rąbane (rany, które powstały w drodze silnego uderzenia narzędziem tnącym, będące połączeniem ran ciętych i tłuczonych). 

Niewidoczny opatrunek na twarz? Czy to możliwe?

Nasza twarz jest miejscem, w którym rany czy też niechciane znamiona dla większości z nas są czymś wstydliwym oraz czymś co wszelką cenę chcielibyśmy ukryć. W przypadku skaleczenia powstałego na obszarze naszej twarzy niezwykle ważna jest prawidłowa reakcja i pielęgnacja tego miejsca. Dlaczego? Otóż, nieodpowiednie kroki bądź też w niektórych przypadkach zignorowanie i pozostawienie do „samoistnego” wygojenia się rany może doprowadzić do powstania blizny, której pozbycie się czasami może być w najgorszym wypadku niemożliwe.  Opatrunki na twarz mają za zadanie przede wszystkim ochronę i zabezpieczenie rany przed wodą oraz wszelkimi zanieczyszczeniami. Dodatkowo, tego typu opatrunki można wykorzystać do zakrycia znamion, zarówno wtedy gdy nie chcemy aby były one widoczne jak i ze względu na aspekty zdrowotne. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć