Rajstopy przeciwżylakowe

W tej podkategorii znajdą Państwo rajstopy uciskowe o różnym stopniu ucisku: rajstopy przeciwżylakowe profilaktyczne, rajstopy przeciwżylakowe I klasy kompresji, rajstopy przeciwżylakowe II klasy kompresji, rajstopy przeciwżylakowe III klasy kompresji. W sklepie ortopedycznym oferujemy bardzo dobrej jakości rajstopy przeciwżylakowe znanych firm np. Detramax które są w atrakcyjnej cenie!

Kiedy warto sięgnąć po produkty przeciwżylakowe?

Żylaki są efektem nieprawidłowego przepływu krwi z kończyn dolnych w górę aż do serca, co jest wynikiem niewydolności krążenia żylnego. Niewydolność krążenia żylnego zaś spowodowana jest nieprawidłowym działaniem zastawek żylnych. Sam proces rozwijania się niewydolności krążenia przebiega stopniowo w skutek zaburzeń funkcjonowania układu żylnego. 

Żylaki są problemem z jakim spotyka się coraz większa część Polaków. Istnieje przeświadczenie, że żylaki występują jedynie u kobiet – nic bardziej mylnego. Otóż, widoczna niewydolność żylna występuje zarówno u płci żeńskiej jak i męskiej. Znaczna część społeczeństwa, która cierpi z problemu żylaków, uważa je za coś wstydliwego i stara się je ukryć. Zamiast tego warto jest podjąć działania, które pozwolą nie tylko na zapobieganie pogłębianiu się schorzenia, ale i również zniwelują ich widoczność. Nie oznacza to jednak, że od razu taka osoba skazana jest na operację. Obecnie istnieją inne metody, które pozwalają na walkę z niechcianymi żylakami. 

Mam żylaki na nogach – co zrobić? Działaj!

Gdy masz świadomość tego, że w Twojej rodzinie żylaki są dosyć częstym zjawiskiem – nie lekceważ tego, zacznij działać prewencyjnie. Żylaki bowiem są następstwem niewydolności układu żylnego, a bardziej precyzyjnie – niewydolności krążenia żylnego. Przyczyn tego schorzenia można najczęściej dopatrywać się w podłożu genetycznym. Pomocny w tym procesie z pewnością okaże się zdrowy tryb życia. Jednakże, aby osiągnąć jak najlepsze efekty należy rozważyć również terapię uciskową, a więc kompresjoterapię. Kompresjoterapia, zwana również kompresoterapią jest uznawana jako jedna w najskuteczniejszych metod walki z żylakami, zaraz po operacji. Kompresoterapia jest to tzw. ucisk stopniowany. 

Kompresoterapia - co to?

Kompresoterapia, znana również jako leczenie uciskowe, jest metodą leczenia niewydolności żylnej. Jest to metoda całkowicie nieinwazyjna, uznawana jako jedna z najlepszych i najskuteczniejszych w walce z żylakami. Kompresoterapia polega na uciskaniu kończyny w taki sposób by umożliwić lepszy przepływ krwi, tak by nie zalegała w jednym miejscu i  nie prowadziła do powstawania widocznych wypukłych linii, a więc żylaków. Jest to pewnego rodzaju terapia, która za zadanie ma uciskać powierzchnię nóg od zewnątrz, a tym samym rozkładać równomiernie nacisk krwi na ścianki naczyń krwionośnych.  Kompresoterapia spełnia swoje zadanie bez względu na głębokość schorzenia oraz etap. Oczywiście im wcześniej rozpoczniemy tym lepszych efektów możemy się spodziewać. Niemniej jednak niezależnie od tego czy nasze żylaki są już widoczne czy też istnieje ryzyko ich powstania (genetyka) warto jest sięgnąć po produkty kompresyjne. 

Rajstopy przeciwżylakowe – czy warto?

Rajstopy przeciwżylakowe okazują się być jednym z najczęściej wybieranych produktów uciskowych. Są one nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim wygodne i w zasadzie nie różniące się pod tym względem od zwykłych rajstop. Rajstopy przeciwżylakowe są dodatkowo wielokrotnego użytku, a więc stanowią zakup na dłuższy czas – wystarczy je tylko odpowiednio pielęgnować i prać. 

Rajstopy są jednak produktem kompresyjnym, który chętniej wybierany jest przez Panie, niżeli przez Panów, którzy w tej kwestii najczęściej decydują się na zakup skarpet uciskowych bądź podkolanówek kompresyjnych. Nie oznacza to oczywiście, że nie jest to produkt również dla Panów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele artykułów ukierunkowanych na walkę z żylakami – to co jest ważne – wybrać ten, który będzie spełniał swoją funkcjonalność, a jednocześnie przy tym sprawi, że będziemy czuć się komfortowo. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć