Ortezy

Aktywne filtry

Ortezy mają za zadanie odciążyć stawy, ustabilizować je bądź unieruchomić. Profesjonalny Salon Ortopedyczno-Medyczny w Białymstoku posiada w swoim asortymencie bogaty wybór ortez na każdą dolegliwość. Mogą Państwo zakupić m.in.: stabilizatory, opaski elastyczne, temblaki, ortezy kręgosłupa, buty marszowe, pasy brzuszne oraz ortezy dla dzieci. Cała gama produktów do kupienia w atrakcyjnych cenach. 

Jesteś typem osoby aktywnej czy może wolisz swój czas przeznaczać na spokojniejsze czynności? Niezależnie od odpowiedzi, w obu przypadkach istnieje szansa na zajście sytuacji, która może prowadzić do kontuzji bądź schorzenia poszczególnych części ciała.

Skręcenia, zwichnięcia czy też zerwania wiązadeł stanowią jedne z najczęstszych, ale i nie jedynych powodów wykorzystania takich produktów ortopedycznych jak ortezy. Są to wyroby, które bardzo często pozwalają na całkowite wyleczenie naszych dolegliwości. Sytuacje, które prowadzą do potrzeby unieruchomienia stawu można mnożyć.  Dotychczasowym, powszechnie znanym rozwiązaniem na tego typu schorzenia był gips. Gipsem XIX wieku jest orteza, która zapewnia kontuzjowanemu większy komfort oraz ułatwia i tak już trudny proces leczenia.

Orteza dobrym wyborem na kontuzje i schorzenia?

Nasze ortezy przede wszystkim są lekkie oraz wykonane z materiałów, które nie podrażniają skóry i tworzą jej higieniczne środowisko. Kolejną zaletą, która z pewnością przekona większość pacjentów, jest to, że można ją zdejmować. To zaś sprawi, że takie czynności jak kąpiele nie będą już stanowić utrapienia i problemu jak byłoby to przy założeniu gipsu. Dodatkowo, dzięki możliwości zdejmowania ortezy, można na bieżąco kontrolować schorzenie. Jest to niezmiernie ważne, by nie doprowadzić do zaniedbania poprzez brak monitorowania tego, co obecnie dzieje się z naszą kończyną. I co najważniejsze, ortezę zawsze można dopasować do schorzenia/kontuzji, niezależnie od etapu na którym obecnie się znajduje – możliwość regulacji i dostosowania rozmiaru. Otóż, gips zazwyczaj zakładany jest na etapie, gdy widoczna jest jeszcze opuchlizna, przez co po pewnym czasie stabilizacja nie spełnia już swojego zadania.

Ortezy mogą służyć jako stablizator różnorodnych kończyn człowieka, w tym m. in wyróżnia się ortezy ręki (wśród których najpowszechniejszymi są ortezy nadgarstka), ortezy na nogę (najpowszechniejsze to ortezy na kolano, kostkę czy też stawy skokowe), ortezy odcinka szyjnego kręgosłupa (najczęściej wykorzystywany w tej kategorii jest kołnierz ortopedyczny),  ortezy odcinka piersiowego kręgosłupa i inne. 

Jakie są rodzaje ortez?

Najogólniejszy podział protez wyróżnia jej trzy rodzaje, mianowicie ortezy sztywne, półsztywne oraz miękkie.

Czy warto szukać wyrobów ortopedycznych przeznaczonych wyłącznie dzieciom?

Aby wybrany wyrób ortopedyczny spełniał przypisane mu funkcje, wymaganym jest zachowanie pewnych standardów. Niezmiernie ważne są takie aspekty jak wykonanie, materiał, dokładność. A co w odniesieniu do rozmiaru? Okazuje się, że kluczowym przy doborze odpowiedniego sprzętu medycznego może stać się również rozmiar. Prawidłowe dobranie interesującego nas wyrobu do naszych rozmiarów pozwolić może na maksymalizację jego funkcjonalności. W związku z tym, nasz sklep stworzył odrębną kategorię, w której dostępne są różnorodne wyroby, dedykowane wyłącznie dla dzieci.

Stabilizatory czym są i jakie mają zastosowanie

Może zdarzyć się tak, że podejmowane przez nas czynności mogą zakończyć się rożnego rodzaju kontuzjami. Dotykają one zarówno sportowców podczas wykonywania intensywnych treningów jak i dzieci podczas codziennej zabawy czy też znajomych na spacerze. Jest to zjawisko występujące u ludzi w każdym przedziale wiekowym. W wielu przypadkach wystarczy chwila nieuwagi bądź zwyczajny pech, by podjęte czynności skutkowały kontuzją. Niezależnie jednak od powodu powstania czy też miejsca wypadku, najważniejsza jest niezwłoczna reakcja, która w niektórych przypadkach wymaga stabilizacji i unieruchomienia schorzenia. Dla wielu osób uległych wypadkowi proces leczenia z pomocą gipsu przynosi dreszcze na samą myśl. Lżejszą i prostszą alternatywą dla gipsu są stabilizatory będące rodzajem wyrobu ortopedycznego, który służy częściowemu bądź całkowitemu unieruchomieniu kontuzjowanego stawu. Stabilizatory mają na celu unieruchomienie konkretnych stawów jakie uległy wypadkowi i wymagają zastosowania interwencji profilaktycznej. Obecnie rynek oferuje szeroką gamę stabilizatorów, różniących się od siebie nie tylko przeznaczeniem na poszczególne części ciała, lecz i materiałem z jakiego są wykonane bądź stopniem stabilizacji. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć