Ortezy i stabilizatory na rękę

Znajdź swój produkt przy pomocy głębszej kategorii. Przyspieszy to proces znalezienie odpowiedniego produktu:

Aktywne filtry

Ręce, są tą częścią ciała, której pomoc jest niezbędna oraz nieoceniona  przy większości wykonywanych przez nas czynności. Tym samym są one wyjątkowo wrażliwe oraz podatne na wszelkiego rodzaju urazy oraz kontuzje. Ograniczenia ruchowe są bardzo uciążliwe, zwłaszcza, gdy dotyczą one tak ważnych narządów jak ręce. Urazy rąk często są powodem zarówno bólu jak i dyskomfortu związanego z niemożnością wykonywania czasami nawet najprostszych czynności, co może znacząco utrudnić naszą codzienność. Mając świadomość tego, jak ważne są dla nas nasze ręce, powinniśmy też wiedzieć jak istotną kwestią jest odpowiednie jej wspieranie.

Orteza na rękę, czy jest pomocna?

Przez długi czas do unieruchamiania schorzeń pierwszym wyborem był gips. Obecnie rynek oferuje inne możliwości, spełniające te same funkcje co gips, jednocześnie dając pacjentowi dodatkowe korzyści. Mowa jest o ortezie na rękę, której jedną z największych zalet jest możliwość zdejmowania w każdym momencie zgodnie z naszymi potrzebami. Dodatkowo ortezy wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które lubią się ze skórą, przez co jej nie podrażniają. Plusem jest również przepuszczalność powietrza, przez co w drodze odpowiedniego dotlenienia jak i odprowadzenia wilgoci, proces leczenia może przebiegać prawidłowo oraz bezpiecznie. Orteza na rękę jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie tylko chcą wyleczyć swoje schorzenie, ale też chcą uniknąć pogarszania się jego stanu oraz uniknąć powstania nowego urazu. 

Orteza na nadgarstek 

Zwichnięcia, złamania czy też zapalenia nadgarstka są bardzo powszechnym zjawiskiem, z jakim borykało się wielu z nas. Wówczas, istotnym jest podjęcie odpowiednich kroków leczniczych. Niezbędnym w procesie leczenia jak i rekonwalescencji bardzo często okazuje się być właściwy sprzęt medyczny. W przypadku urazów nadgarstka, po konsultacji ze specjalistą jednym z najczęstszych wskazań leczniczych jest unieruchomienie miejsca schorzenia. Wykorzystywanym do tego artykułem medycznym jest orteza nadgarstka, która na celu ma dbanie o to, by nie dochodziło do niepożądanych ruchów mogących skutkować pogłębianiem się schorzenia oraz hamowaniem procesu powrotu do pełnego zdrowia. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup poszczególnego usztywniacza na nadgartsek, pierwszym co powinniśmy zrobić jest udanie się do lekarza, który pokieruje nas co należy robić w dalszym etapie. Jeżeli potrzebna będzie orteza, przez podjęciem decyzji, warto jest zapoznać się z parametrami poszczególnego produktu, w tym jakie jest jego przeznaczenie, rozmiar czy tez z rodzajem materiału użytego do wykonania. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć