Łóżka i materace rehabilitacyjne

Wygodne łóżko czy materac rehabilitacyjny to bardzo ważna rzecz dla osób ograniczonych ruchowo. W naszym sklepie ortopedycznym znajdziesz łóżka elektryczne z intuicyjnym pilotem z którym poradzą sobie nawet osoby starsze. Nowoczesny wygląd, staranne wykonanie oraz niskie ceny łóżek do rehabilitacji

Rehabilitacja jest procesem złożonym, na który składa się wiele komponentów w zależności od indywidulanych potrzeb pacjenta. Fundamentalnymi elementami rehabilitacji są niewątpliwie odpowiednie ćwiczenia, specjalistyczny sprzęt oraz akcesoria rehabilitacyjne. Dodatkowo, bardzo często okazuje się, że nieodzowną częścią rehabilitacji jest też odpowiednia pielęgnacja ułożenia pacjenta podczas snu oraz wypoczynku. 

Łóżko rehabilitacyjne – dla kogo

W naszym życiu mają miejsce różne sytuacje, w tym często nagłe oraz niespodziewane. Złamania, schorzenia, zwyrodnienia – wszystko to wymaga odpowiedniej opieki i pielęgnacji pacjenta. Łóżka rehabilitacyjne zostały stworzone w odpowiedzi na potrzeby osób, które z różnorodnych przyczyn zmuszone są do spędzania znacznej ilości czasu w pozycji leżącej. Sprawdzi się dla osób w różnym wieku o różnej wadze. Skierowane są zarówno do osób niepełnosprawnych jak dla tych, które częściowo straciły pełną sprawność. Są to wyroby medyczne, które wychodzą naprzeciw potrzebom ludzkim, tak by w jak najlepszy sposób pozwolić im na przetrwanie tego okresu i umożliwić jak największą samodzielność. To zaś pozwolić może na zmniejszenie poczucia bezsilności i zależności w każdej kwestii od innych, co jak się okazuje jest niezmiernie ważne w takich momentach. Otóż, łóżka rehabilitacyjne składają się z kilku wydzielonych sekcji, z których każda sterowana jest oddzielnie. Co to oznacza? Pacjent może poprzez użycie pilota unieść się m.in do pozycji siedzącej np. w celu zjedzenie posiłku, zmiany pozycji czy też przyjęcia leków. Jest to odciążenie nie tylko dla samego pacjenta, ale i również dla osób sprawujących nad nim opiekę.

Łóżko rehabilitacyjne – dlaczego warto kupić?

Łóżka rehabilitacyjne spełniają kilka fundamentalnych funkcji. Po pierwsze ich dużą zaletą jest niewątpliwie ułatwienie wykonywania ćwiczeń jak i zwykłych czynności życia codziennego. Ponadto, niepodważalną funkcją łóżka rehabilitacyjnego jest zwiększenie komfortu życia pacjenta.  Takie łóżka też zazwyczaj wyposażone są w kółka, co bardzo ułatwia przetransportowanie pacjenta w sytuacjach, gdy jest to wymagane. Obecnie na rynku dla zwiększenia odczuwalnego komfortu pacjenta oferowane są łóżka rehabilitacyjne sterowane elektrycznie, dzięki czemu może on w każdej chwili samodzielnie zmienić swoją pozycję. Dla uzyskania maksymalnych korzyści warto również zaopatrzyć się w wysokiej jakości specjalistyczny materac rehabilitacyjny, który jeszcze bardziej wyjdzie naprzeciw potrzebom pacjenta. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć