Protezy piersi

Znajdą Państwo tutaj protezy piersi, które idealnie odwzorują wygląd naturalnych piersi dla kobiet po mastektomii czyli amputacji piersi. Różne kształty i rozmiary ułatwią znalezienie idealnie dopasowanej protezy, w której kobieta poczuje się atrakcyjna i doda to jej pewności siebie. 

Protezy piersi – alternatywa dla operacji rekonstrukcji piersi

Wiele kobiet po masketomii (zabiegu usunięcia piersi czy też zabiegu amputacji piersi) nie decyduje się na ich rekonstrukcje pod skalpelem. Każda natomiast chce z pewnością czuć się pięknie oraz swobodnie w swoim ciele. Dla tych kobiet, które walczą z nowotworem bądź tym, którym już udało się tę walkę wygrać  stworzono alternatywę do chirurgicznego przywrócenia wyglądu ich ciała sprzed operacji usunięcia piersi. Proteza piersiowa jest wyrobem ortopedycznym, który jest rozwiązaniem dla kobiet jakie z różnorodnych powodów nie zdecydowały się na wstawienie implantów chirurgicznie. Czasami bywa i tak, że z różnych powodów operacja rekonstrukcji piersi przeprowadzana jest u danej kobiety po jakimś czasie (kilku miesiącach bądź tez latach) od zabiegu usunięcia. Wówczas, proteza piersi może być idealnym wyrobem na ten okres. Zaletą protez piersi jest to, że mogą one być noszone tuż po przebytym zabiegu masketomii. Należy pamiętać jednak, że od razu po operacji wskazanym jest noszenie przez kilka pierwszych tygodni protez nieobciążanych, których zadaniem jest wypełnienie miejsca po wyciętej piersi. Użytkowanie pełnej piersi wskazane jest po około czterech do ośmiu tygodni od operacji.

 

Czym jest proteza piersi oraz jakie są rodzaje protez piersi?

Proteza piersi ma za zadanie imitować prawdziwą pierś, a więc można ją określić mianem sztucznej piersi. Dostępne na rynku protezy piersiowe występują w przeróżnych kształtach. Kobiety mogą również wybierać spośród wielu różnych kolorów i odcieni, które w jak największym stopniu będą jednoczyły się z ich skórą. Dodatkowo, protezy piersi posiadają również kilka rodzajów brodawek, w zależności od preferencji przyszłej użytkowniczki – zarówno protezy piersi z wyrazistą brodawką jak i z mniejszą, bardziej subtelną. 

Należy podkreślić, że proteza piersi nie jest tożsama z implantem piersi. Bardziej właściwym określeniem jest nazywanie jej rodzajem wkładki do stanika. Wybierana ona jest pod kątem wielu parametrów, takich jak wiek kobiety, jej potrzeby oraz wygląd. Najszerszym podziałem oferowanych na rynku protez piersi jest podział ze względu na kryterium sposobu ich noszenia. Pierwszym sposobem ich użytkowania jest przyklejenie bezpośrednio do skóry. Druga forma natomiast wymaga umieszczenia protezy piersi w specjalnym do pełnienia tej funkcji biustonosza. Niesamowicie istotnym jest dobranie protezy piersi do ciała i preferencji kobiety, tak by zapewnić jak największy komfort noszenia. 

Poszukując protezy piersi można natrafić na różne ich rodzaje, w tym protezy pooperacyjne, które wytwarzane są bawełny z domieszką mikrofibry, tak by nie podrażniała ciała tuż po przebytej operacji. Możemy również spotkać się z protezami częściowymi, zwanymi również miseczkami kompensacyjnymi. Stosowane są do wypełniania miejsca po częściowym usunięciu w obszarze piersi. Kolejnymi często spotykanymi protezami piersi są protezy pełne. 

Jak dobrać protezę piersi? 

Odpowiednio dobrana proteza piersiowa powinna spełniać kilka podstawowych zasad. Oczywiście dla każdej z kobiet nieopisana jest rola wizualna sztucznej piersi. Poza wyglądem jednak warto jest zwrócić na jej właściwości pod względem zdrowia. Należy wówczas mieć na uwadze wielkość protezy piersi, wagę oraz materiał z jakiego została wykonana. Po pierwsze odpowiednio wybrana proteza piersi nie powinna prowadzić do bólu kręgosłupa, karku czy pleców. Dodatkowo, podobna waga protezy piersi do wagi piersi naturalnej (jeżeli została usunięta jedna) zapobiega skrzywieniom kręgosłupa na skutek nierównomiernego rozłożenia ciężaru. Niepodważalnym jednak jest, że proteza piersi ma zapewnić pozytywne samopoczucie kobiety! 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć