Wkładki ortopedyczne i akcesoria

W kategorii zdrowe stopy znajdziemy wkładki ortopedyczne skórzane bądź żelowe. Znajdą tu Państwo wysokiej jakości produkty stosowane zarówno w celach profilaktycznych jak i w przypadku leczenia schorzeń związanych ze stopami. W naszym sklepie online oferujemy szeroki wybór rozmiarów oraz typów wkładek, aparatów korekcyjnych, skarpet rozgrzewających czy osłon na palce w atrakcyjnej cenie.

Wkładki ortopedyczne – jak nosić?

Wszystkie wkładki ortopedyczne beż wyjątku muszą być dostosowane w pierwszej kolejności do naszej stopy. Jednakże, trzeba również wziąć pod uwagę dobór odpowiedniego obuwia, tj. powinno ono być wystarczająco szerokie tak by umieszczenie wkładki było możliwe i nie sprawiało żadnych problemów. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę na to, by wkładka nie przemieszczała się w bucie, nie zmieniała położenia jak i nie podwijała się. Są to wkładki, które umieszcza się w bucie, a więc potocznie nazywane są również wkładkami do butów.

Dodatkowo, rozpoczęcie noszenia wkładek ortopedycznych warto wdrażać stopniowo. Przez pierwsze dni zalecanym jest używanie wkładek ortopedycznych przez maksymalnie 30 minut. Stosowanie wkładki ortopedycznej ma wpływ na ułożenie i postawę całego ciała jak i poszczególnych narządów człowieka. W związku z tym warto zastosować etapowe przyzwyczajanie naszych stóp oraz całego ciała do użytkowania wkładek ortopedycznych. Pozwól swojemu organizmowi na dostosowanie i oswojenie się z zmianami oraz z nowym, a zarazem innym podłożem – wkładką ortopedyczną. 

Wkładki ortopedyczne- czy można nosić w klapkach?

Wkładki ortopedyczne przeznaczone są jedynie do butów zakrytych i zabudowanych, co oznacza, że powinny one być wyposażone w zapiętek oraz nieotwarty przód, tak by uniemożliwić wysunięcie się wkładki. W związku z tym odradzane jest użytkowanie wkładek ortopedycznych podczas noszenia klapek, ponieważ nie spełniają one wówczas swojej funkcji. 

Stopy są najważniejszym narządem aparatu ruchowego każdego człowieka. W końcu używamy ich podczas chodzenia, biegania stania – a więc w celu przemieszczania. Są one nam potrzebne do wykonywania najprostszych czynności życia codziennego. To na stopach spoczywa funkcja dźwigania całego ciężaru ciała. Wielu z nas bardzo dużo rusza się również podczas wykonywania pracy zawodowej. Praca w restauracji, praca na budowie, można tak wymieniać bez końca. Stopy stanowią także bardzo ważny narząd dla sportowców. Znając już dużą istotność stóp w naszym życiu, warto poznać sposoby na dbanie o nie jak i na niwelowaniem bólu związanego z schorzeniami w ich obrębie. Na rynku ortopedycznym dostępne są przeróżne akcesoria mające na celu walkę z doskwierającymi nam dolegliwościami w obszarze przeróżnych narządów ludzkich. Jednym z powszechnie znanych i chętnie wykorzystywanych są wkładki ortopedyczne

Kiedy sięgamy po wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne wybierane są przez osoby, które chcą utrzymywać prawidłową postawę ciała po to, by korygować wady postawy, leczyć doskwierające im schorzenia w obrębie stóp jak i innych narządów takich jak biodra, kolana czy kręgosłup. Jednakże, nie są to wszystkie zastosowania wkładek ortopedycznych. Zalecane one są również w celach prewencyjnych przed nabyciem dolegliwości czy też przed nawrotem tych, których do tej pory udało nam się pozbyć. Dodatkowo, wkładki ortopedyczne zwiększają komfort poruszania się, w szczególności stanowi to często wybawienie dla osób, odczuwających silne bóle w stopach. 

Jakie są zalety stosowania wkładek ortopedycznych?

Stosowanie wkładek ortopedycznych podczas leczenia schorzeń w obszarze stóp, pozwala na ograniczenie ryzyka pojawienia się nowych dolegliwości już nie tylko w obrębie tych narządów. Nieprawidłowe rozmieszczenie ciężaru na naszych stopach jest powodem innych problemów, głównie związanych z wadami postawy, w tym może stanowić źródło problemów z kręgosłupem, biodrami, stawami czy kolanami. Główną zaletą, a jednocześnie funkcją wkładek ortopedycznych jest możliwość pozbycia się dręczących nas schorzeń i bólu z tym związanego. Jest to możliwe poprzez równomierne rozłożenie ciężaru naszego ciała na stopach, zapewnienie właściwego i maksymalnie optymalnego rozkładu nacisku stopy na podłoże, prawidłowe utrzymanie wysklepienia stopy czy też umożliwienie poprawnego jej ruchu. Dzięki tym wszystkim właściwościom wkładki ortopedyczne pozwalają na redukcję ryzyka związanego z różnorodnymi urazami stawów czy powstawaniem schorzeń. 

Do innych zalet wkładek ortopedycznych z pewnością można zaliczyć zwiększoną ochronę podczas szybkiego marszu czy biegania ułatwiając lądowanie oraz odbicie od powierzchni. Wkładki ortopedyczne odgrywają również znaczącą rolę przy ochronie stawów podczas wykonywania intensywnych czynności. mowa tutaj w szczególności o stawie skokowym oraz kolanowym, które to najczęściej wystawiane są na ryzyko wystąpienia urazów. Wszystko to przekłada się na minimalizację ryzyka pojawienia się wad postawy, w tym problemów z kręgosłupem. Wkładki ortopedyczne wykonane są ponadto z wysokogatunkowych oraz lekkich materiałów przez co zwiększają komfort poruszania się oraz redukują odczuwanie zmęczenia kończyn dolnych.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć