Zrealizuj u nas zlecenie NFZPosiadasz Wniosek NFZ? Jako profesjonalny sklep medyczny posiadamy w swoim asortymencie szeroki zakres produktów refundowanych, atrakcyjnych zarówno pod względem jakościowym jak i cenowym. Mamy podpisaną umowę z NFZ, co daje nam możliwość realizacji posiadanego wniosku na sprzęt medyczny lub pieluchomajtki w naszym sklepie przy ul. Kawaleryjskiej 52/2 w Białymstoku. Proces jest bardzo prosty, wystarczy się do nas zgłosić i wybrać sprzęt, który Państwa interesuje. Jednakże, jeżeli chcą państwo uzyskać informacje o produktach, które są refundowane z posiadanego wniosku jeszcze przed wizytą u nas, jest to również możliwe. Wówczas będziemy w stanie przygotować Państwu spersonalizowaną listę produktów, które mogą zostać zakupione poprzez posiadany wniosek NFZ. Należy skontaktować się z nami w jednej z dwóch poniższych form:

Telefonicznie pod nr:    785 445 464


Mailowo:    bok@ortopediabialystok.pl

wnioski nfz białystok

Realizacja wniosku NFZ Białystok

Profesjonalny Salon Ortopedyczno Medyczny realizuje zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W asortymencie salonu znajdą Państwo zarówno środki pomocnicze: pieluchomajtki, materace przeciwodleżynowe i pasy przepuklinowe, jak również szeroki wybór przedmiotów ortopedycznych: wózki inwalidzkie, balkoniki, kule, laski oraz wiele różnych modeli ortez i stabilizatorów kręgosłupa i kończyn. Żeby zakupić w naszym salonie wyrób medyczny z refundacją NFZ niezbędny jest wniosek NFZ.

1. Wniosek NFZ co to i na co jest wystawiany?

Wniosek NFZ to zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne lub środki pomocnicze np. protezy, aparaty i ortezy ortopedyczne, wózki inwalidzkie, laski, kule, balkoniki, obuwie ortopedyczne, pieluchomajtki, cewniki, sprzęt stomijny. Może go otrzymać pacjent, który ze względu na rodzaj schorzenia, jest uprawniony do otrzymania takiego wyrobu z refundacją NFZ. W przypadku wniosków na środki pomocnicze, zlecenie może być wystawione na okres maksymalnie 12 miesięcy. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrealizować całe zaopatrzenie od razu. Możliwy jest podział zaopatrzenia na okresy miesięczne. Należy jednak pamiętać, że niewykorzystane okresy przepadają.

2. Kto wystawia zlecenie? Jak je otrzymać?

Zlecenie na wyroby medyczne wystawiane jest najczęściej przez lekarza, może je jednak wystawić również pielęgniarka, położna, fizjoterapeuta lub inne osoby uprawnione na podstawie przepisów prawa. Jeśli jesteś pacjentem, który wymaga zaopatrzenia w taki wyrób, lekarz lub osoba uprawniona wystawi elektroniczne zlecenie na rodzaj zaopatrzenia, którego wymagasz. Prawidłowo wystawione zlecenie będzie widoczne dla punktów realizujących w specjalnym elektronicznym sysytemie.

3. Jak potwierdzić uprawnienia do refundacji?

Aktualnie zlecenie na zaopatrzenie jest potwierdzane elektronicznie przez lekarza, w trakcie jego wystawiania. Jeśli lekarz nie będzie mógł uzyskać potwierdzenia np. z powodu braku komunikacji z systemem NFZ, zostaniesz o tym poinformowany. W takiej sytuacji wydrukowane zlecenie możesz potwierdzić sam, w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

4. Jak i gdzie zrealizować wniosek?

Wniosek możesz zrealizować w każdym punkcie, który ma podpisaną umowę z NFZ na realizację zaopatrzenia. Najczęściej są to sklepy medyczne lub apteki. Nie obowiązuje rejonizacja, to Ty decydujesz, gdzie zrobisz zakupy. Do realizacji wystarczy mieć ze sobą numer zlecenia oraz numer PESEL. Profesjonalny Salon Ortopedyczno Medyczny zapewnia komfortowe warunki doboru wyrobów medycznych oraz miłą i przyjazną atmosferę podczas każdej wizyty.

5. Czy w każdym punkcie będzie jednakowa cena?

W każdym punkcie realizacji produkty mogą różnić się ceną i jakością. Zarówno w przypadku produktów ortopedycznych, jak i środków pomocniczych, Ty decydujesz, który model wyrobu jest dla Ciebie odpowiedni. Możesz wybrać wyrób droższy niż limit refundacji i dopłacić różnicę między ceną brutto wyrobu, a kwotą refundacji. Każdy punkt, który ma umowę z NFZ na realizację zaopatrzenia w wyroby medyczne, musi mieć przynajmniej jeden produkt w grupie zaopatrzenia w cenie limitu z rozporządzenia. Profesjonalny Salon Ortopedyczno Medyczny oferuje atrakcyjne ceny wyrobów refundowanych, jednocześnie zapewniając bogaty asortyment sprzętu ortopedycznego. Salon dokłada wszelkich starań, żeby każdy klient czuł się komfortowo podczas zakupów. W naszym salonie wybierzesz najodpowiedniejszy dla siebie wyrób w niskiej cenie, w miłej i przyjaznej atmosferze, bez niepotrzebnego stresu, z poczuciem, że jesteś dla nas najważniejszy. Zapraszamy do realizacji wniosków NFZ w naszym salonie stacjonarnym w Białymstoku przy ul. Kawaleryjskiej 52/2.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć