Poduszki ortopedyczne

Ponad jedną trzecią życia śpimy, dlatego tak ważnym jest aby poduszka ortopedyczna którą posiadamy była odpowiednia. Poduszki ortopedyczne dostosowuje się do preferencji użytkownika, na którym boku często śpi bądź nie wyobraża sobie zasypiać na brzuchu. Wyprofilowane poduszki z materiału termoplastycznego idealnie nadają się na długi i mocny sen. 

Aktywne filtry

Poduszka ortopedyczna, czyli poduszka specjalistyczna do zadań specjalnych – jak wybrać?

Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie – w jakiej pozycji lubię spać, albo co ważniejsze – w jakiej nie lubię? Fakt, że śpisz najczęściej na plecach, boku bądź brzuchu ma bardzo duże znaczenie przy wyborze odpowiedniej dla Ciebie poduszki. Znaczenie tutaj mają również takie parametry jak nasza waga, wzrost, a nawet szerokość naszych barków! Źle dobrana poduszka ortopedyczna pod względem rozmiarów może nie przynieść oczekiwanych efektów, a co gorsza może być powodem innych dolegliwości, np. naciągniętych stawów. To skutkuje zaś brakiem spełnienia jej funkcji, a więc i Twoich pieniędzy. 

Poduszka ortopedyczna - dla kogo?

Bez dwóch zdań można stwierdzić, że poduszka ortopedyczna sprawdzi się dla każdego z nas – najważniejszy jest dobór odpowiedniej, dostosowanej do naszych potrzeb. Poduszka ortopedyczna jest zalecana zarówno osobom, którym doskwierają różne dolegliwości jak i tym, które chcą zapobiegać ich powstaniu w przyszłości. Jedynie w dwóch przypadkach odradzane jest jej użytkowanie – dzieci, które nie osiągnęły jeszcze drugiego roku życia oraz osoby, które ze względu na doznanie ciężkiego urazu muszą nosić kołnierz ortopedyczny. Jest to produkt skierowany w szczególności do osób, które borykają się z problemami kręgosłupa, problemami ze snem, migrenami czy też dyskopatią.

Ponadto, zalecane są również tym, którym zależy na zdrowym, a zarazem komfortowym snem i wypoczynkiem. Można zatem śmiało powiedzieć, że poduszka ortopedyczna leczy jak i również zapobiega. Siedząca praca, mało ruchu, bądź zbyt intensywny mogą prowadzić do odczuwalnych i z pewnością należących do przyjemności bólów kręgosłupa. Coraz więcej osób narzeka na dolegliwości oraz bóle kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku szyjnym bądź obręczy barkowej, które najczęściej spowodowane są nieprawidłowymi pozycjami, w jakich większość dnia spędza nasze ciało. Bardzo często poduszka ortopedyczna jest składową procesu rehabilitacji jak i leczenia różnych schorzeń czy urazów. Dodatkowo, jest to jeden z świetnych sposobów na poprawę snu, a co za tym idzie możliwość wysypiania się. 

Poduszki ortopedyczne – rodzaje

Obecny rynek ortopedyczny oferuje wachlarz różnorodnych poduszek ortopedycznych przeznaczonych na różne partie ciała jak i posiadające różne właściwości wykonania – wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom klientów. Oto kilka popularnych poduszek ortopedycznych:

Poduszka lędźwiowa – przeznaczona jest dla osób, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej. Umieszczana jest ona na oparciu fotela, w którym siedzimy, dzięki czemu pozwala na utrzymanie prawidłowej postawy ciała gdy siedzimy,

Poduszka podróżna – wielogodzinne podróże zmuszają do spędzania dużej ilości czasu w jednej pozycji. Stosowanie poduszki podróżnej pozwala nie tylko na zwiększenie komfortu w tym czasie, ale i również pozwala na prawidłowe utrzymanie postawy ciała, zwracając szczególną uwagę na odcinek szyjny, 

Poduszka do siedzenia – pozwala ona za utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia,

Elektryczna poduszka rozgrzewająca – jedną z metod walki z dolegliwościami  kręgosłupa, mięśniami czy stawami jest terapia ciepłem.

Pamiętaj również o zaopatrzeniu się w specjalny pokrowiec ochronny na Twoją poduszkę ortopedyczną, by uniknąć zabrudzeń, których pozbycie się może być dosyć trudne! 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć