Dobór pasa lędźwiowego - wskazówki

Jak prawidłowo dopasować pas lędźwiowy w celu złagodzenia bólu w dolnej części pleców?

 1. Obecnie w Internecie dostępnych jest wiele rodzajów pasów lędźwiowych. Chcesz mieć pewność, że Twój pas lędźwiowy jest odpowiednio dopasowany i proporcjonalny do Twojego ciała. Pasy i podpórki dolnego odcinka kręgosłupa mogą pomóc pacjentom z rwą kulszową, nadwyrężeniem lędźwiowym i urazami krzyża

 2. Kiedy nosisz pas lędźwiowy, upewnij się, że masz odpowiedni rozmiar. Zmierz okolice dolnej części pleców, aby określić właściwy rozmiar. Jeśli masz dużą część środkową, rozważ zwiększenie rozmiaru o kolejny rozmiar, aby było wygodnie.

 3. Jeśli twój pas lędźwiowy ma 2 boczne klapy, które są zapinane na rzep do pasa, zwolnij te klapki z rzepu i zapnij je na krawędzi pasa, aby w ostatnich krokach można było łatwo dopasować pas.

 4. Często z tyłu pasa znajduje się klapka, która wskazuje środek pozycji pasa. Umieść ten znacznik na środku dolnej części pleców. Upewnij się, że szwy boczne są wyrównane ze szwami spodni.

 5. Upewnij się, że szerokość pasa obejmuje obszar lędźwiowy (dolny grzbiet) i krzyżowy (kość ogonowa).

 6. Nie wciągaj brzucha do końca przed założeniem pasa. Zacznij od neutralnej pozycji, w której czujesz się komfortowo.

 7. Owiń pas z przodu. Kiedy zapinasz pierwszą część pasa, upewnij się, że obie powierzchnie są do siebie dopasowane, w przeciwnym razie pas podjedzie do góry i nie pozostanie we właściwej pozycji.

 8. Jeśli twój pas ma dodatkowe klapy podtrzymujące, które zapiąłeś w kroku 2, użyj ich dla dodatkowego wsparcia wokół talii i przenieś je do przodu i przymocuj na rzep.

 9. Aby upewnić się, że pas jest prawidłowo ułożony, upewnij się, że górna krawędź pasa znajduje się na lub poniżej pępka.

 10. Opcjonalne w celu dalszego złagodzenia bólu w dolnej części pleców, szczególnie w przypadku ostrego urazu z obecnym stanem zapalnym lub zaostrzeniem, weź zimny kompres i umieść go w dolnej części pleców; następnie umieść pas na kompresie. Użycie lodu spowoduje odrętwienie i zmniejszy stan zapalny, co może prowadzić do szybszego powrotu do zdrowia.

Pas lędzwiowy

Lista rzeczy które trzeba określić wybierając dobry pas lędźwiowy

Aby określić, czy pas lędźwiowo-krzyżowy przyniesie Ci ulgę, wykonaj ten prosty test: 1) Załóż dłonie na siebie i połóż je na podbrzuszu. 2) Podnieś w górę i do wewnątrz. Jeśli poczujesz natychmiastową ulgę w bólu w dolnej części pleców, skorzystaj z pasa lędźwiowego.

 • Pasy lędźwiowe najlepiej stosować w przypadku słabych lub przemęczonych mięśni, nawracających bólów krzyża lub podczas regeneracji po kontuzji dolnej części pleców.
 • Jeśli cierpisz na ból w dolnej części pleców i będziesz podnosić ciężki przedmiot, użycie pasa będzie korzystne.
 • Możesz również kupić pasy lędźwiowe z szelkami dla dodatkowego wsparcia.
 • Wybierz pas lędźwiowy z podwójnymi naciągami bocznymi, aby zapewnić doskonałą kompresję brzucha.
 • Powinieneś używać pasa lędźwiowo-krzyżowego tylko przez pierwsze kilka dni lub tygodni po ostrym urazie, a także w przypadku zaostrzenia. Dobrym pomysłem jest również noszenie pasa podczas podnoszenia ciężkiego przedmiotu, szczególnie jeśli cierpisz na ból w dolnej części pleców.
 • Upewnij się, że pas nie jest zbyt ciasny; utrudni to oddychanie i poruszanie się.
 • Ważnym elementem pasa lędźwiowego jest dopasowanie – dokładnie sprawdź, czy masz odpowiedni rozmiar.
 • Nie jest mądrym pomysłem wkładanie pasa lędźwiowego do pralki w celu wyczyszczenia. Należy go prać ręcznie w zimnej wodzie i pozostawić do wyschnięcia na powietrzu, aby włókna i wytrzymałość pasa się nie zmniejszyła.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Pozostałe aktualności

Wszystko o bólach pleców - leczenie i zapobieganie

Nawet 80% społeczeństwa doświadczyło chociaż raz w życiu bólu pleców. Ilość powodów dlaczego bolą nas plecy jest mnóstwo, wyjaśniamy najważniejsze z nich oraz opisujemy jak się z nimi uporać

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka inwalidzkiego

Zakup oraz wybór wózka inwalidzkiego nie jest łatwą sprawą, jest bardzo dużo możliwości konfiguracji wózka że czasem ciężko wybrać odpowiednie funkcje. Sprawdź listę rzeczy do weryfikacji stworzoną przez nas

Dobór pasa lędźwiowego - wskazówki

Wiele osób nosi pas lędźwiowy, jednak duża część osób nie wie jak odpowiednio dobrać produkt pod swój typ sylwetki oraz przypadek choroby. Zobacz listę rzeczy do zapamiętania, kiedy zajdziesz do sklepu medycznego po pas lędźwiowy

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć