Wałek rehabilitacyjny - jaki wybrać

                                                wałek rehabilitacyjny czyli rolka do masażu

Wałek rehabilitacyjny powszechnie znany jak rolka do masażu. Wyróżniamy różne rodzaje: gładkie, z wyżłobieniami, o różnej twardości i rozmiarze.

Można wykorzystać go do masażu tradycyjnego i sportowego wykonanego przez fizjoterapeutę lub masażystę albo do automasażu, a także w gimnastyce korekcyjnej. Są bezzapachowe, wodoodporne, łatwe do czyszczenia i sterylizacji.

Miękkie wałki służą do masażu powięzi, rehabilitacji, do rozciągania i relaksowania mięśni po treningu. Dobrze dobrane ćwiczenia z wałkiem zapewniają intensywny efekt masażu. Przyczynia się to do uzyskania lepszego samopoczucia przez rozluźnienie mięśniowo- powięziowe. Poprawiają wydajność układu mięśniowego i przyśpieszają regenerację organizmu.

Twarde wałki z wyżłobieniami przygotowują ciało do treningu i pobudzają mięśnie. Przyśpieszają krążenie krwi i przepływ limfy oraz odpływ toksyn. Dodatkowo automasaż określonych rejonów z cellulitem pomaga rozbijać podskórne złogi tłuszczu i widocznie uelastycznia te okolice.

Wałki są idealnym sprzętem do samodzielnych ćwiczeń, gdyż coraz częściej zaszywamy się w domowym zaciszu i ćwiczymy sami. Jest prosty i nieskomplikowany w obsłudze. Przy zakupie wałka należy celować w taki gadżet, który najbardziej będzie zbliżony naszym potrzebom. Powinien znaleźć się  mieszkaniu każdego z nas, gdyż jest to najtańszy i najprostszy sposób na pozbycie bólu w spiętych mięśniach to kręgosłupa, łydek, ramion itp.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Pozostałe aktualności

Wszystko o bólach pleców - leczenie i zapobieganie

Nawet 80% społeczeństwa doświadczyło chociaż raz w życiu bólu pleców. Ilość powodów dlaczego bolą nas plecy jest mnóstwo, wyjaśniamy najważniejsze z nich oraz opisujemy jak się z nimi uporać

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka inwalidzkiego

Zakup oraz wybór wózka inwalidzkiego nie jest łatwą sprawą, jest bardzo dużo możliwości konfiguracji wózka że czasem ciężko wybrać odpowiednie funkcje. Sprawdź listę rzeczy do weryfikacji stworzoną przez nas

Dobór pasa lędźwiowego - wskazówki

Wiele osób nosi pas lędźwiowy, jednak duża część osób nie wie jak odpowiednio dobrać produkt pod swój typ sylwetki oraz przypadek choroby. Zobacz listę rzeczy do zapamiętania, kiedy zajdziesz do sklepu medycznego po pas lędźwiowy

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć