Wałek rehabilitacyjny - jaki wybrać

                                                wałek rehabilitacyjny czyli rolka do masażu

Wałek rehabilitacyjny powszechnie znany jak rolka do masażu. Wyróżniamy różne rodzaje: gładkie, z wyżłobieniami, o różnej twardości i rozmiarze.

Można wykorzystać go do masażu tradycyjnego i sportowego wykonanego przez fizjoterapeutę lub masażystę albo do automasażu, a także w gimnastyce korekcyjnej. Są bezzapachowe, wodoodporne, łatwe do czyszczenia i sterylizacji.

Miękkie wałki służą do masażu powięzi, rehabilitacji, do rozciągania i relaksowania mięśni po treningu. Dobrze dobrane ćwiczenia z wałkiem zapewniają intensywny efekt masażu. Przyczynia się to do uzyskania lepszego samopoczucia przez rozluźnienie mięśniowo- powięziowe. Poprawiają wydajność układu mięśniowego i przyśpieszają regenerację organizmu.

Twarde wałki z wyżłobieniami przygotowują ciało do treningu i pobudzają mięśnie. Przyśpieszają krążenie krwi i przepływ limfy oraz odpływ toksyn. Dodatkowo automasaż określonych rejonów z cellulitem pomaga rozbijać podskórne złogi tłuszczu i widocznie uelastycznia te okolice.

Wałki są idealnym sprzętem do samodzielnych ćwiczeń, gdyż coraz częściej zaszywamy się w domowym zaciszu i ćwiczymy sami. Jest prosty i nieskomplikowany w obsłudze. Przy zakupie wałka należy celować w taki gadżet, który najbardziej będzie zbliżony naszym potrzebom. Powinien znaleźć się  mieszkaniu każdego z nas, gdyż jest to najtańszy i najprostszy sposób na pozbycie bólu w spiętych mięśniach to kręgosłupa, łydek, ramion itp.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Pozostałe aktualności

Nadmierna potliwość stóp? Jest na to rozwiązanie!

Pot to nasz naturalny sprzymierzeniec w procesie termoregulacji ciała. Niestety czasem bywa zbyt uciążliwy, szczególnie w okresie letnim. Kiedy pocimy się "za bardzo", mamy do czynienia z nadpotliwością np. stóp. Stanowi to żródło dyskomfortu, kompleksów a czasem nawet zrezygnowania z życia towarzyskiego. Niepotrzebnie, bo z nadmierną potliwością stóp można sobie poradzić. Jak? O tym w dalszej części artykułu.

Rehabilitacja najmłodszych- metoda Vojty i Bobath

Coraz więcej dzieci ma deficyty neurologiczne, które wymagają efektywnych metod terapeutycznych. Do najbardziej znanych i najczęściej stosowanych możemy zaliczyć metodę Vojty i Bobath. Czym charakteryzują się obie metody? Którą lepiej wybrać dla swojego dziecka? 

Wałek rehabilitacyjny - jaki wybrać

Wałek rehabilitacyjny znany pod nazwą rolka do masażu. Są wykorzystywane do masażu tradycyjnego, sportowego a także w gimnastyce korekcyjnej. Jakie cechy powinien mieć odpowiedni dla Ciebie wałek?

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć