Poduszka przeciwodleżynowa do siedzenia
  • Poduszka przeciwodleżynowa do siedzenia

Termoaktywna poduszka przeciwodleżynowa do siedzenia PP-VM-Z

  • Producent: Reh4mat
Cena brutto: 213,39 zł
Wysyłka w ciągu 3-7 dni
Powiadom mnie o obniżce!

Anatomiczna termoaktywna poduszka przeciwodleżynowa do siedzenia w pokrowcu bawełnianym PP-VM-Z

Charakterystyka wyrobu

Anatomiczna poduszka przeciwodleżynowa do siedzenia, z pianki termoaktywnej o symbolu PP-VM-Z, została zaprojektowana i wykonana jako anatomicznie wyprofilowana bryła 3D z wyodrębnionym klinem międzyudowym. Pianka termoelastyczna jest pianką z pamięcią, to znaczy, że pamięta kształt jeszcze kilka chwil potem, jak pacjent nie wywiera już nacisku na poduszkę. Poduszki z pianki termoelastycznej cechują się tym, że mogą tak dokładnie dopasować się do ciała, że niektóre modele są wręcz zalecane w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Odleżyny to głębokie rany, pojawiające się na ciele na skutek stałego nacisku lub tarcia określonego miejsca na ciele, powodujące uszkodzenie skóry. Stały nacisk na ciele powoduje upośledzenie funkcji krążenia oraz obumarcie komórek skóry i innych tkanek miękkich. Rejonem najbardziej narażonym na powstawanie odleżyn jest rejon krzyżowo – pośladkowy. W tym obrębie powstaje około 50% wszystkich odleżyn. Z myślą o pacjentach szczególnie narażonych na powstanie odleżyn stworzyliśmy poduszkę PP-VM-Z, która doskonale zapobiega powstawaniu ran.

Anatomiczny kształt poduszki zapewnia właściwy komfort w trakcie siedzenia oraz wspomaga prawidłową postawę ciała. Specjalny klin powoduje ułożenie ud w pozycji pośredniej, zapobiega przykurczom przywodzicieli oraz rozluźnia struktury w obrębie krętarza większego. Poprzez innowacyjne ukształtowanie powierzchni, poduszka pozycjonuje i stabilizuje miednicę oraz przyśrodkowe i zewnętrzne części ud, co z kolei ma wpływ na przyjęcie prawidłowej postawy w trakcie siedzenia. Poduszka działa przeciwodleżynowo, poprzez odciążenie kości krzyżowej i guzów kulszowych, dlatego jest szczególnie polecana osobom jeżdżącym na wózku inwalidzkim.

Poduszka przeciwodleżynowa VisMemo:

1. W pierwszym kroku – dopasowuje się do nacisku, jaki ciało pacjenta na nią wywiera, i jest to pierwszy, wstępny poziom dopasowania, który dla zwykłych poduszek do siedzenia jest poziomem pierwszym i ostatnim zarazem.

2. W drugim kroku – który nie jest natychmiastowy, ale rozłożony w czasie, poduszka dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła przekazywanego przez ciało pacjenta. Oddziaływanie to nie jest takie samo na całej powierzchni kontaktu ciała z poduszką, dlatego też pianka mięknie najbardziej w najgorętszych miejscach, tych „czerwonych punktach”, gdzie nacisk ciała na poduszkę jest jeszcze zbyt mocny. Ta dodatkowa reakcja poduszki z materiału termoelastycznego powoduje, że te miejsca nadmiernego ucisku są rozpraszane.

Pokrowiec poduszki, został wykonany z przyjaznego i oddychającego materiału 3D, jest zapinany na zamek błyskawiczny, dzięki czemu bez problemu może zostać ściągnięty i poddany praniu, w celu zachowania właściwej higieny. Dodatkowo w tylnej części pokrowca zainstalowano pas zabezpieczający przed zsuwaniem się poduszki z wózka, a w przedniej części pokrowca zamontowano zapinaną kieszeń na dokumenty, klucze lub inne drobne przedmioty.

Tabela rozmiarowa

SzerokośćDługośćWysokość
45 cm 44,5 cm 10 cm

źródło: www.reh4mat.com

Dane techniczne:

  • Wymiary: 45 x 44,5 x 10 cm

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć