Poduszka ortopedyczna z regulacją wysokości PA-VM-11

 • Producent: Reh4mat
Cena brutto: 219,99 zł
Wysyłka w ciągu 3-7 dni
Powiadom mnie o obniżce!

Profesjonalna poduszka ortopedyczna z regulacją wysokości PA-VM-11

Charakterystyka wyrobu

Poduszka PA-VM-11 została wykonana z dwóch rodzajów pianki termoplastycznej VISmemo, która perfekcyjnie dokształca się do anatomii użytkownika, a po usunięciu nacisku powraca do swojego pierwotnego kształtu.

Pianka ta, nazywana również pianką wysokoelastyczną lub pianką z pamięcią kształtu („memory”) została wynaleziona przez inżynierów NASA w celu redukcji ucisku na ich ciała podczas startowania rakiety. Polimery z pamięcią kształtu mają szerokie zastosowanie w medycynie, m. in. w produkcji wyrobów medycznych, w tym poduszek ortopedycznych.

PA-VM-11

Nasza poduszka posiada dwie warstwy: kremową (miękką) i różową (twardszą). Warstwa miękka dedykowana jest osobom, które preferują spać na bardziej miękkich powierzchniach, podczas gdy warstwa różowa stworzona została z myślą o osobach, które bardziej wysypiają się na twardszym podparciu.

W środku poduszka posiada specjalny klin, który można dowolnie wkładać i wyciągać celem regulacji wysokości podparcia. Dla osób z szerszą obręczą barkową polecamy stosowanie poduszki z klinem. Osoby drobne zaś powinny spać bez środkowego klina.

Pianka termoplastyczna, jak sama nazwa wskazuje, reaguje na temperaturę oraz wagę użytkownika. Tym samym, podparcie odcinka szyjnego na poduszce zmniejsza ucisk w miejscach, które są na niego najbardziej narażone. Ponadto, perfekcyjne dopasowanie się poduszki do anatomii użytkownika, zapewnia utrzymanie kręgosłupa w linii prostej i redukuje wszelkie zmiany degeneracyjne i biomechaniczne w jego obrębie. Mięśnie i więzadła w obrębie karku spoczywają w sposób równomierny, co zapobiega przykurczom, sztywności oraz bolesności w obrębie obręczy barkowej.

Utrzymanie kręgosłupa w linii prostej zmniejsza ucisk dysku na nerw, a to z kolei redukuje ból głowy i uczucie drętwienia rąk.

Badania jednoznacznie wskazują, że oprócz prawidłowej pozycji, za udany sen odpowiada również temperatura. Gdy jest ona podwyższona w rejonie głowy i rdzenia kręgowego, to powoduje złą jakość snu. Dlatego, postanowiliśmy stworzyć poduszkę zapewniającą najbardziej optymalną na rynku temperaturę podczas snu.

Pianka termoplastyczna VISmemo posiada wolną przestrzeń między komórkami, w której powietrze swobodnie migruje. Dodatkowo, rurowa konstrukcja poduszki zapewnia dodatkową wentylację i dotlenienie skóry. Oprócz tego, w pokrowcu znajduje się ukryta warstwa dzianiny dystansowej 3D, której konstrukcja zapewnia swobodną migrację powietrza tuż pod skórą.

Zalety poduszki ortopedycznej PA-VM-11:

 • dwa stopnie twardości
 • regulowana wysokość
 • rurowa, przewiewna struktura pozwala na wyparowanie wilgoci i regulację temperatury
 • wytrzymała, elastyczna budowa pozwala na długie życie poduszki, bez zmiany jej właściwości
 • redukuje ucisk na wyniosłości kostne
 • niezwykle elastyczna – perfekcyjnie dopasowuje się do kształtów ciała
 • stanowi nieprzyjazne środowisko do rozwoju roztoczy i bakterii
 • wewnętrzna warstwa dystansowa 3D dla dodatkowej wentylacji i regulacji temperatury
 • przyjazny dla skóry pokrowiec bawełniany
 • lekka i łatwa w użyciu


źródło: www.reh4mat.com

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć