Termoaktywny stabilizator szyjny - poduszka podróżna PA-VM-06

  • Producent: Reh4mat
Kolor:
Cena brutto: 77,39 zł
Wysyłka w ciągu 3-7 dni
Powiadom mnie o obniżce!

Termoaktywny stabilizator szyjny - poduszka podróżna PA-VM-06

Charakterystyka wyrobu

Termoaktywny stabilizator szyjny został wykonany z pianki termoaktywnej i umieszczony w pokrowcu bawełnianym ze strzyżonej frotty. W celu ułatwienia utrzymania pokrowca w czystości w wyrobie zastosowano zamek błyskawiczny. Pianka termoaktywna zastosowana w wyrobie, działa w dwóch krokach:
w pierwszym kroku – dopasowuje się do nacisku, jaki ciało pacjenta wywiera na nią i jest to pierwszy, wstępny poziom dopasowania, który dla zwykłej pianki jest poziomem pierwszym i ostatnim zarazem.
w drugim kroku – który nie jest natychmiastowy, ale rozłożony w czasie, stabilizator dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła przekazywanego przez ciało pacjenta. Oddziaływanie to nie jest takie samo na całej powierzchni kontaktu ciała z wyrobem, dlatego też pianka mięknie najbardziej w najgorętszych miejscach, tych „czerwonych punktach”, gdzie nacisk ciała na wyrób jest jeszcze zbyt mocny. Ta dodatkowa reakcja stabilizatora z pianką termoelastyczną powoduje, że te miejsca nadmiernego ucisku są rozpraszane.
Jest to stabilizator okołoszyjny łagodzący skutki dysfunkcji kręgosłupa szyjnego związane z osłabieniem więzadeł. Zespoły bólowe z tym związane wynikają najczęściej z nadmiernego napięcia mięśni karku i obręczy barkowej. Charakterystyczne przy tym drętwienie rąk, sztywność karku i barków oraz bóle migrenowe i zawroty głowy, wyłączają na długo chorego z życia a powrót do normalności, wymaga długotrwałej, wielokierunkowej terapii.

Prawidłowe ułożenie głowy podczas snu i wypoczynku ma wiele zalet. Łagodzi dysfunkcje kręgosłupa szyjnego, pozwala na równomierny dotleniający oddech i zapobiega chrapaniu. Stabilizator ortopedyczny sprawdza się nie tylko w czasie snu i wypoczynku, ale również w pracy, w podróży i na łonie natury. Podpiera i rozluźnia okolice karku chorego, przynosi ulgę w cierpieniu. Nasza poduszka turystyczna zapobiega tworzeniu się odleżyn okolicy grzbietowo – szyjnej kręgosłupa oraz wspomaga i przyśpiesza gojenie istniejących odleżyn. Ponadto, poprawia komfort snu, wypoczynku i podróży. Poduszka stanowi wygodne wsparcie dla kręgosłupa w aucie, w pociągu, w autokarze czy samolocie. Stabilizator utrzymuje głowę i kręgosłup w poprawnej pozycji. Może być również stosowany jako oparcie od strony bocznej, np. o szybę w autokarze.
Stabilizator szyi jest mały, lekki i sprężysty, zmieści się w każdym bagażu, by chronić Twój kręgosłup w podróży!

 

Tabela rozmiarowa

SzerokośćDługośćWysokość
20 cm 28 cm 10 cm


źródło: www.reh4mat.com

Dane techniczne:

  • Wymiary: 20 x 28 x 10 cm

Napisz swoją opinię

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć