Termoaktywna poduszka lędźwiowa PA-VM-08

  • Producent: Reh4mat
Cena brutto: 99,99 zł
Wysyłka w ciągu 1-5 dni
Powiadom mnie o obniżce!

Termoaktywna poduszka lędźwiowa PA-VM-08

Charakterystyka wyrobu

Kształt poduszki jest odzwierciedleniem anatomicznego obrysu lędźwiowej części kręgosłupa. Ze względu na swoją konstrukcję, poduszka PA-VM-08 idealnie wypełnia przestrzeń między oparciem siedzenia (samochodowego lub fotela biurowego) a ciałem.
Poduszka lędźwiowa PA-VM-08 stanowi nieocenione wsparcie dla ludzi prowadzących siedzący tryb życia oraz odczuwających ból i dyskomfort w dolnej części pleców.

Wnętrze termoaktywnej poduszki PA-VM-08 zostało wykonane z pianki z pamięcią kształtu VisMEMO, a pokrowiec z surowca ActivSpace.

Surowiec ten to aktywny, przestrzenny polimidowy materiał 3D z funkcją gwarantującą dopływ powietrza do skóry. Jest to wyjątkowo lekki surowiec, składający się z dwóch warstw dzianin okładkowych oddzielonych od siebie poliamidowymi przeplotami o szerokości 4 mm. Specyfika surowca ActivSpace polega na tym, że nie jest on elastyczny, dzięki czemu zapewnia większy poziom stabilizacji. Wewnątrz surowca, pomiędzy dzianinami okładkowymi swobodnie migruje powietrze dotleniając powierzchnię skóry oraz niwelując z jej powierzchni pojawiające się krople potu. Co istotne, surowiec ten jest wodoodporny, więc nawet przypadkowe rozlanie płynu na oparcie nie powoduje uszkodzenia poduszki.

Dla zapewnienia 100% komfortu użytkowania wyrobu, zewnętrzną stronę wyrobu pokryliśmy specjalnym antymigracyjnym surowcem, który uniemożliwia przesuwanie się wyrobu na oparciu krzesła lub fotela.

Pianka z pamięcią kształtu VisMEMO, stanowiąca wnętrze poduszki, perfekcyjnie dostosowuje się do kształtu odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
skutecznie go stabilizując i odciążając.

Poduszka PA-VM-08 działa w dwóch etapach:

1. W pierwszym kroku poduszka dopasowuje się do nacisku, jaki wywiera na nią ciało pacjenta i jest to pierwszy, wstępny poziom dopasowania, który dla zwykłych poduszek lędźwiowych jest poziomem pierwszym i zarazem ostatnim.
2. W drugim kroku, który nie jest natychmiastowy, ale rozłożony w czasie, poduszka dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła przekazywanego przez ciało pacjenta.
Co ważne, oddziaływanie to nie jest takie samo na całej powierzchni kontaktu ciała z poduszką. Dlatego, pianka mięknie w miejscach newralgicznych, czyli tych najbardziej narażonych na kontakt z ciałem pacjenta, tzw.: „czerwonych punktach”, gdzie nacisk ciała na poduszkę jest zbyt mocny. Ta dodatkowa reakcja poduszki z materiału termoelastycznego powoduje, że te miejsca nadmiernego ucisku są rozpraszane, a struktury przykręgosłupowe odciążane.

Dla zachowania higieny, pokrowiec poduszki lędźwiowej PA-VM-08 został wyposażony w funkcję zdejmowania go w celu wyprania lub wyczyszczenia. Zastosowanie w poduszce przestrzennego surowca od strony ciała gwarantuje
jej przewiewność. Co istotne, dzianina przestrzenna jest przyjaznym dla skóry surowcem, więc nawet długotrwałe użytkowanie poduszki nie powoduje podrażnienia skóry.

Poduszka PA-VM-08 posiada specjalną taśmę obwodową wyposażoną w klamrę, dzięki której poduszkę można łatwo zamontować zarówno na krześle biurowym jak i fotelu samochodowym. Zamek błyskawiczny został wszyty od strony wewnętrznej poduszki, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia pokrowca fotela biurowego czy samochodowego jest zredukowane.

Poduszka PA-VM-08 przynosi uczucie ulgi, zarówno kierowcom jak i pracownikom biurowym, wymuszając na nich zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia.

Przeznaczenie

  • długotrwała pozycja siedząca (samochód, biuro)
  • okrągłe plecy
  • zniesiona lordoza lędźwiowa
  • przeciążenie kręgosłupa
  • dyskopatia

Tabela rozmiarowa

WysokośćSzerokość
15 cm 30 cm


źródło: www.reh4mat.com

Dane techniczne:

  • Wymiary: 15 x 30 cm

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć