Rehabilitacja blizn pooparzeniowych i pooperacyjnych dla dzieci i dorosłych

Rehabilitacja blizn pooparzeniowych i pooperacyjnych dla dzieci i dorosłych

Miło nam poinformować naszych Drogich Klientów iż nasz Salon ortopedyczny jest jedynym w województwie podlaskim punktem pomiarowym wyrobów (ubrań) uciskowych stosowanych do leczenia blizn pooperacyjnych i poparzeniowych.  Współpracujemy z polską firmą Tricomed SA, zajmującą się produkcją biomateriałów i materiałów opatrunkowych. Jednym z jej genialnych wyrobów jest CodoPress,czyli wysokoelastyczna oddychająca tkanina, która nie podrażnia skóry i jest bezkonkurencyjna, jeżeli chodzi o rehabilitację wszelkiego rodzaju blizn zarówno u dzieci, jak i dorosłych. W celu osiągnięcia najlepszych efektów terapii, wyroby uciskowe Codopress powinny być uszyte na miarę na indywidualne zamówienie pacjenta, dlatego niezbędne jest wykonanie pomiarów przez wykwalifikowany personel. W terapii blizn czas jest najważniejszy, nie przegap go. Podczas walki z bliznami bardzo ważny jest czas rozpoczęcia terapii uciskowej oraz stosowanie opatrunków medycznych, które zwiększają i przyspieszają gojenie blizn. Doskonale sprawdza się tu wyrób Codosil, czyli miękki warstwowy opatrunek, który redukuje wielkość i zaczerwienienie blizny oraz zmniejsza uczucie swędzenia od pierwszych dni stosowania produktu. 

Codosil stosowany jest zarówno w przypadku przerośniętych, mało elastycznych blizn oparzeniowych,jak i w przypadku świeżych blizn powstałych w wyniku zabiegów chirurgicznych np. blizn po cesarskim cięciu. 

Zarówno opatrunków Codosil, jak i wyrobów uciskowych Codopress nie można stosować przed zdjęciem szwów chirurgicznych. Jednocześnie ważne jest, aby jak najwcześniej po wygojeniu ran rozpocząć rehabilitację, by móc jak najszybciej w pełni cieszyć się dobrym zdrowiem

ubrania uciskowe na blizny

Zastosowanie wyrobów uciskowych firmy Codopress:

 • hamuje wzrost blizn
 • spłaszcza blizny
 • redukuje blizny 
 • zmniejsza uczucie swędzenia

Specjalistyczne ubrania uciskowe powinny być noszone  od 6-24 miesięcy (tyle wynosi przybliżony czas leczenia) z krótkimi przerwami na czynności higieniczne. W przypadku dzieci do 1,5 roku zaleca się użytkowanie wyrobów uciskowych przez 2-3 godziny z przerwami 1-2 godzinnymi. Należy pamiętać, aby na początku stopniowo przyzwyczaić organizm do noszenia odzieży uciskowej (najlepiej zaczynać od 30 minut).O zakończeniu leczenia decyduje lekarz! Jednym z pierwszych objawów wyleczenia i możliwości zakończenia terapii jest wyraźne spłaszczenie i zblednięcie blizn. Należy jednak pamiętać, że decyzję o zakończeniu leczenia może podjąć tylko lekarz.

Jak zwiększyć komfort pacjenta i skuteczność terapii ?

Kolejnym wspomnianym wyrobem medycznym tej firmy jest opatrunek Codosil, który jest niezwykle skuteczny w walce z przerośniętymi bliznami i bliznowcami. W połączeniu z wyrobem Codopress zwiększa on i przyśpiesza gojenie się blizn oraz sprawia, że terapia staje się bezbolesna. Jest to ważny aspekt szczególnie w przypadku najmłodszych pacjentów.  Dzięki opatrunku żelowemu unikniesz operacji i  zminimalizujesz ryzyko powikłań.

Kuracja opatrunkiem codosil sprawia, że już po kilku dniach blizny:

 • stają się jaśniejsze
 • ulegają spłaszczeniu
 • są bardziej elastyczne 
 • stają się mniej widoczne

Codosil oprócz gwarancji skuteczności i bezbolesnej terapii jest ekonomiczny   dzięki możliwości docinania opatrunku do rozmiaru ran. Nie wymaga opatrunku wtórnego. Właściwości adhezyjne opatrunku umożliwiają wielokrotne przyklejanie do powierzchni skóry. Przed ponownym użyciem należy jednak umyć opatrunek.

 Sposób użycia:

 • odpowiednio dopasować wyrób do kształtu blizny (opatrunek powinien być większy o 1 cm niż wielkość blizny)
 • przed nałożeniem odkleić zabezpieczającą folię 
 • nakleić opatrunek
 • można dodatkowo zabezpieczyć opatrunek przed odklejeniem. W tym celu należy użyć siatkę elastyczną Codofix.

Całkowity czas wyleczenia jest sprawą indywidualną dla każdego pacjenta. Zwykle efekty widoczne już są po 2-4 miesiącach systematycznej terapii. 

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Pozostałe aktualności

Jak zadbać o zdrowie podczas snu?

Przesypiasz całą noc a z rana czujesz nieprzyjemne bóle kręgosłupa lub mięśni pleców? 1/3 części swojego życia poświęcamy na sen, dlatego ważne jest aby materac na którym śpimy był odpowiednio dobrany, aby zniwelować wszelkie bóle. Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Rehabilitacja blizn pooparzeniowych i pooperacyjnych dla dzieci i dorosłych

Blizny mają ogromny wpływ na psychikę człowieka. Sprawiają, że osoby z bliznami stają się niepewni siebie. Mają problem w nawiązywaniu nowych  znajomości lub w podjęciu wymarzonej pracy. Na szczęście dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu jakim są produkty firmy Tricomed SA możemy powiedzieć bliznom „dość” i odzyskać pewność siebie. Walka z bliznami nigdy nie była taka prosta, a teraz z pewnością możemy ją wygrać. 

Nietrzymanie moczu – nie tylko kobiecy problem.

Nietrzymanie moczu zdarzyć się każdemu, bez podziału na płeć. Towarzyszący problem jest utrapieniem w życiu codziennym, źle wpływa na kontakty z innymi ludźmi, sprawia że zamykamy się w czterech ścianach. Wcale nie musi tak być, przeczytaj jak można radzić sobie z nietrzymaniem moczu

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć