Jak wybrać odpowiednie krzesło toaletowe

Jak wybrać odpowiednie krzesło toaletowe

Często nie zastanawiamy się nad czynnościami które są oczywiste i codzienne. Należą do nich między innymi czynności higieniczne czy toaletowe. Niestety sytuacja jest zupełnie inna w przypadku osób chorych czy niepełnosprawnych. Ograniczenie komfortu i samodzielności w tej sferze ma znaczący wpływ na postrzeganie swojego stanu zdrowia i codzienną egzystencję. Kiedy korzystanie z toalety staje się wyzwaniem z pomocą przychodzi sprzęt ortopedyczny. Na rynku dostępne są produkty umożliwiające pokonywanie barier zwłaszcza z wykonywaniem codziennych czynności. Aby podnieść komfort życia osoby chorej warto skorzystać z nowoczesnych akcesoriów.

Coraz popularniejszym sprzętem wspomagającym opiekę są przenośne krzesła toaletowe. Ponieważ stelaż może byś stosowany też jako podpora wokół standardowej muszli klozetowej mogą z nich korzystać np.:

  • seniorzy,
  • chorzy po operacjach
  • kontuzjach - osoby z endoprotezą
  • niepełnosprawni
  • osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, chorzy a zapalenie stawów czy mające problem z utrzymaniem równowagi

Budowa i rodzaje krzesła toaletowego

Typowe krzesło toaletowe zbudowane jest z ram, deski sanitarnej oraz specjalnego pojemnika na nieczystości. Niektóre wyposażone są także w klapę oraz oparcia, zwiększające komfort korzystania z tego rodzaju toalety. Decydując się za zakup krzesła sanitarnego mamy do wyboru rozliczne rodzaje w zależności od potrzeb. Zawsze warto jednak zwrócić szczególną uwagę na aspekty użytkowe. Krzesło powinno mieć dostatecznie szeroki rozstaw tak aby zapewnić całkowitą stabilność. Stopki powinny być wykonane z materiałów antypoślizgowych takich jak guma lub PCV aby nawet na śliskiej powierzchni uniemożliwić przesuwanie się konstrukcji. Siedzisko powinno posiadać powłokę antybakteryjną co ułatwi zachowanie higieny. Konstrukcja powinna być mocna i wytrzymała tak aby bez problemu unieść osobę o większej wadze. Ze względu na konieczność częstej dezynfekcji istotne aby konstrukcja nie ulegała rdzewieniu pod wpływem środków czystości.

Dla osób wymagających większej pomocy dostępne są bardziej zaawansowane modele wyposażone w dodatkowe oparcia zagłówki, dodatkowe stopnie regulacji wysokości, nachylenie oparcia lub podpórki. Dodatkowo dostępne są wózki toaletowe tradycyjne bądź zasilane akumulatorem i sterowane pilotem. Takie rozwiązanie umożliwia większe odciążenie opiekuna lub zapewnienie komfortu użytkownikowi. Możliwość przemieszczenia z chorym jest dodatkowym atutem zwiększającym swobodę i dyskrecję . Wiele modeli posiada możliwość składania co umożliwia wykorzystywanie ich w niewielkich pomieszczeniach czy zabrania w podróż samochodem. Ułatwia też przechowywanie nie zajmując miejsca.

Krzesło toaletowe tapicerowane

Wybierz mądrze kupując krzesło toaletowe

Wybierając produkty, które mają za zadanie uprościć pewne czynności i minimalizować trudności, zwracajmy uwagę na to, by były zaprojektowane z myślą o tych, którzy potrzebują dodatkowej pomocy w korzystaniu z toalety. Udogodnienia pozwalają na wzmocnienie poczucia godności pacjenta. Im łatwiej osoba chora będzie mogła wykonać czynności osobiste, tym pewniej i bezpieczniej będzie się czuła. Także w przypadku gdy niezbędna jest pomoc opiekuna, ułatwienie czynności będzie skutkować zmniejszeniem poczucia zakłopotania, stresu i zwiększy zaufanie.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Pozostałe aktualności

Jak wybrać odpowiednie krzesło toaletowe

Kiedy korzystanie z toalety staje się wyzwaniem z pomocą przychodzi sprzęt ortopedyczny. Na rynku dostępne są produkty umożliwiające pokonywanie barier zwłaszcza z wykonywaniem codziennych czynności. Aby podnieść komfort życia osoby chorej warto skorzystać z nowoczesnych akcesoriów.

Jak zadbać o zdrowie naszych stóp, czyli czy powinniśmy nosić wkładki ortopedyczne?

Stopy są niezwykle istotną częścią naszego ciała i to właśnie na nich podpiera się cały jego ciężar. Ich przeznaczeniem oprócz naszej lokomocji jest również amortyzacja w trakcie wstrząsów, które pojawiają się podczas codziennego chodzenia lub biegania.  Bez dwóch zdań w dużej mierze od ich postury oraz budowy zależy nasz komfort funkcjonowania. W związku z tym należy odpowiednio zadbać o stopy, a w sytuacji pojawiających się schorzeń – szybko wdrożyć...

Balkonik ortopedyczny- wspomaganie mobilności seniora.

Balkonik ortopedyczny, inaczej zwany chodzikiem, to sprzęt medyczny przeznaczony do pomocy w poruszaniu się osobom starszym lub niepełnosprawnym. Dzięki niemu osoby takie mogą funkcjonować w codziennym życiu bez przeszkód.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć